شناسایی ۲۶۹۱ بیمار جدید /شمار جان‌باختگان در کشور از ۱۲ هزار تن گذشت
شناسایی ۲۶۹۱ بیمار جدید /شمار جان‌باختگان در کشور از ۱۲ هزار تن گذشت
خانم دکتر سیما سادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۱۸ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۹۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و هزار و ۶۲۵ نفر بستری شدند.

خانم دکتر سیما سادات لاری ، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۸۴ نفر رسید.

وی با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۴۸ هزار و ۳۷۹ نفر رسید، تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون ۲۰۹ هزار و ۴۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، ۳۳۰۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
و تاکنون یک میلیون و ۸۷۲ هزار و ۳۹۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

خانم لاری با تاکید بر اینکه مردم جدا از سفرهای غیرضروری و به ویژه سفر به استانهای خراسان رضوی و مازندران خودداری کنند، گفت: از دیروز تا امروز ۱۸ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۹۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و هزار و ۶۲۵ نفر بستری شدند.
وی گفت:استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت افزود: استانهای تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارند.
خام لاری با اشاره به خستگی، سختی ها و محدودیت های دوران کرونا و رنج ناشی در بیماری یا فوت برخی هموطنان،‌ گفت: ان شاء الله با رعایت نکات بهداشتی ، شستشوی دست ، استفاده از ماسک ، رعایت فاصله اجتاعی و تلاش مدافعان سلامت، دوران سخت کرونا را پشت سر خواهیم گذاشت.

تعداد جان باختگان ناشی از بیماری کرونا امروز در مقایسه با دیروز که رکورد این تعداد در پنج ماه گذشته شکسته شد، ۴۷ نفر کاهش یافته است.

  • نویسنده : ناب خبر