آمریکا باردیگر در رتبه نخست شمار مبتلایان روزانه کرونا قرار گرفت
آمریکا باردیگر در رتبه نخست شمار مبتلایان روزانه کرونا قرار گرفت
سازمان جهانی بهداشت در اعلامیه‌ای به آمار بهت آور شمار مبتلایان روزانه به ویروس مرگبار کرونا و قرار گرفتن آمریکا، برزیل و هند در صدر جدول مبتلایان به این ویروس خبر داد.

به گزارش ناب خبر،سازمان جهانی بهداشت از افزایش میزان روزانه ابتلا به ویروس مرگبار کرونا در سطح جهان خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» سازمان جهانی بهداشت روز یکشنبه اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، شمار مبتلایان به۲۳۰۳۷۰ نفر افزایش یافته است.بیشترین افزایش روزانه مربوط به ایالات متحده، برزیل، هند و آفریقای جنوبی بوده است.

این در حالی است که مورد قبلی ثبت شده در این سازمان ۲۲۸۱۰۲ مورد ابتلا در ۱۰ جولای (جمعه ۲۰ تیر) و مرگ حدود ۵ هزار نفر بود.

براساس این گزارش، موارد ابتلای جهانی به ویروس کرونا روز یکشنبه به ۱۳ میلیون نفر رسید و این نشانگر مرحله‌ بزرگی دیگر در شیوع این بیماری است که در هفت ماه بیش از ۵۶۵ هزار نفر را در سطح جهان کشته است.

سازمان جهانی بهداشت به تازگی اعلام کرده در شرایطی که نشانه‌هایی از افزایش شیوع ویروس کرونا وجود دارد بالا رفتن آمار جهانی مرگ و میر ناشی از این بیماری نباید مایه تعجب شود. دکتر «مایک رایان»، مدیر اجرایی برنامه فوریتهای پزشکی سازمان بهداشت جهانی در یک نشست خبری در «ژنو» گفت: «موارد ابتلا به ویروس کرونا در ماه ژوئن (تیر) در سراسر جهان به سرعت افزایش یافت، در حالی که آمار فوتی‌ها به طرز شگفت آوری کم شد.»

سازمان جهانی بهداشت تاکید کرده که شیوع این بیماری همه‌گیر در ایالات متحده و آمریکای لاتین رو به افزایش است.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس