نمی گذاریم ایران به سلاح اتمی دست یابد
نمی گذاریم ایران به سلاح اتمی دست یابد
معاون اول ترامپ با تحسین اقدامات یکجانبه رئیس جمهوری آمریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی، بار دیگر ایران را به اختلال در امنیت منطقه متهم کرد و گفت: آمریکا هرگز نمی گذارد ایران به سلاح اتمی دست یابد.

به گزارش ناب خبر،مایک پنس روز دوشنبه در اجلاس سالانه کمیته روابط عمومی اسرائیل و آمریکا که در واشنگتن برگزار شد، افزود: آمریکا در کنار اسرائیل باقی خواهد ماند.
وی ادامه داد: برای من افتخار است که در کنار رئیس جمهوری کار می کنم که به حفاظت از اسرائیل تعهد دارد. ترامپ قول داده بود که اسرائیل ابزار لازم برای دفاع از خود را خواهد داشت. وضعیت امنیت و توان دفاعی اسرائیل هرگز به این نیرومندی نبوده است.
معاون اول رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: ترامپ کمک به آژانس های سازمان ملل از جمله آنروا را قطع کرد. او به وعده خود در برابر تروریست دفاع کرد و از توافق فاجعه بار هسته ای با ایران خارج شد. دیگر انبوه پول های نقد به ایران ارسال نمی شود.
پنس اظهار کرد: ترامپ کاری کرد که هیچ یک از روسای جمهوری نکرده بودند. او سفارت آمریکا را به قدس منتقل کرد. او کار خارق العاده دیگری هم کرد، بلندی های جولان برای امنیت اسرائیل اهمیت راهبردی دارد؛ اکنون رئیس جمهوری آمریکا حاکمیت اسرائیل بر این بلندی ها را به رسمیت خواهد شناخت.
وی با بیان اینکه این تصمیم ها برای خدمت به بهترین متحد ما در منطقه بوده است، تاکید کرد: این کار برای صلح و امنیت منطقه هم مفید است. حمله موشکی حماس نشان داد که یکی از طرف های صلح نیست بلکه یک گروه تروریستی است و آمریکا هرگز با این گروه تروریستی مذاکره نخواهد کرد.
معاون اول ترامپ، ایران را بزرگترین منبع تهدید در منطقه دانست و افزود: ترامپ خواست که ایران برای اقدامات خود پاسخگو شود، مردم علیه نظام تظاهرات می کنند و اقتصاد ایران در فشار قرار گرفته است. ایران باید بین حمایت از مردم یا گروه های نیابتی خود که علیه اسرائیل اقدام می کنند، انتخاب کند.
پنس مدعی شد: آمریکا هرگز اجازه نخواهد داد، ایران به سلاح هسته ای دست یابد.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایرنا