جدال جنوبی‌ها با سرخ آبی‌های پایتخت
جدال جنوبی‌ها با سرخ آبی‌های پایتخت
نمایندگان استان خوزستان درمسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور مقابل تیم‌های استان تهران و مازندران قرار می‌گیرند.

به گزارش ناب خبر، هفته بیست وپنجم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور روز بیست وششم تیرماه با برگزاری ۲ بازی در شهر‌های تهران و اصفهان آغاز می‌شود. درحساس‌ترین بازی این هفته تیم‌های پرسپولیس تهران و فولادخوزستان از ساعت ۲۱ فرداشب در ورزشگاه آزادی تهران رودرروی یکدیگر قرار خواهند گرفت.

سرخ پوشان اهوازی در این فصل نشان داده که راه غلبه بر تیم‌های بزرگ را بلد بوده و به دنبال کسب سهمیه لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا هستند تا پس از مدت‌ها شاهد خوشحالی مردم خوزستان از جنس فوتبالی باشیم. جواد نکونام در مصاف با تیم‌های استقلال تهران و ماشین سازی تبریز نشان داد که با فرصت دادن به نیرو‌های جوان می‌تواند موانع بزرگ را از سر راه بردارد. فولادخوزستان دو هفته است که به علت مثبت بودن تست کرونا بازیکنان خود در لیگ برتر فوتبال بازی نکرده است. تیمی که در ۱۴ روز اخیر تمرینات مناسبی نداشته است و همین مسئله شاید بر کیفیت بازی شاگردان جواد نکونام مقابل سرخ پوشان پایتخت تاثیر منفی بگذارد.

کسب چهار پیروزی متوالی توسط نماینده خوزستان از این تیم چهره یک مدعی ساخته است و برای اینکه از کورس رقابت با دیگر حریفان عقب نماند نیاز به کسب امتیاز از این دیدار دارد. سرخ پوشان دیار کارون برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا و عنوان نایب قهرمانی درلیگ برتر فوتبال راهی جز پیروزی درتمامی بازی‌های باقی مانده ندارند. هفته گذشته همه مدعیان به دلخواه فولادخوزستان بازی کردند و شاگردان جواد نکونام این شانس را دارند با کسب نتیجه لازم مقابل پرسپولیس تهران و کسب پیروزی درمقابل تیم‌های نساجی مازندران و نفت مسجدسلیمان دربازی‌های عقب مانده خود به اهداف دست پیدا کند.
اما درآنسوی میدان پرسپولیس تهران در ۱۳ هفته لیگ برتر ۱۲ برد و یک مساوی داشته و به این ترتیب با ۱۴ امتیاز اختلاف نسبت به سپاهان در صدر جدول ایستاده است. سرخپوشان پایتخت بازی رفت را با کالدرون در اهواز یک بر صفر بردند و اکنون یحیی گل محمدی می‌خواهد روند شکست ناپذیری خود را ادامه بدهد. پیروزی دراین بازی می‌تواند حکم چهارمین قهرمانی متوالی تیم پرسپولیس را امضاء کند. پرسپولیس با یازده گل خورده و فولاد با ۱۴ گل بهترین خطوط دفاعی لیگ را دارند. این درحالی است که هر دو تیم مهاجمان خوب و درجه اولی مثل علیرضا علیپور، مهدی ترابی و پریرا دارند. سرمربی جوان فولادخوزستان اگر بتواند از پرسپولیس امتیاز بگیرد رسیدن سرخپوشان به سکوی قهرمانی را در لیگ برتر به تاخیر می‌اندازد.

این دومین تقابل نکونام و گل محمدی در این فصل است، این ۲ مربی در هفته چهارم یکبار برابر هم قرار گرفتند، گل محمدی در آن زمان سرمربی تیم شهرخودرو بود که همراه با نماینده خراسان رضوی مقابل فولاد متحمل شکست شد. باید به انتظار نشست و دید درتقابل بازیکنان سابق تیم ملی فوتبال کدامیک می‌توانند تیم خود را از میدان خارج کنند.

در دیگر بازی مهم این هفته تیم صنعت نفت آبادان از ساعت ۲۱ روز بیست وهفتم تیرماه در ورزشگاه خانگی خود میزبان شاگردانان فرهاد مجیدی در استقلال تهران خواهد بود. طلایی پوشان همچنان بر روی کاغذ شانس کسب سهمیه لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا را دارند و پیروزی دراین بازی خانگی می‌تواند این تیم به هدف خود نزدیک‌تر کند.

تیم نفت‌مسجدسلیمان از ساعت ۲۱ روز بیست وهفتم تیرماه در دیداری خارج از خانه رو در روی نساجی قرار می‌گیرد.

 

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : صدا و سیما مرکز خوزستان