توزیع بیش از ۱۵ هزار بسته معیشتی و بهداشتی در سمنان
توزیع بیش از ۱۵ هزار بسته معیشتی و بهداشتی در سمنان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از توزیع بیش از ۱۵ هزار بسته معیشتی و بهداشتی در این استان خبر داد و گفت: ستاد امور خیریه در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان راه‌اندازی شد.

به گزارش ناب خبر،حجت‌الاسلام‌ اسماعیل تدینی پیش از ظهر امروز در شورای اداری اوقاف و امور خیریه با محوریت فعال کردن ستاد امور خیریه در ادارات کل اوقاف سطح کشور که به‌صورت ویدئوکنفرانس تشکیل شد، اظهار کرد: احکام ۴۰ نفر در ستاد امور خیریه اداره کل و هفت شورای شهرستانی صادرشده و این افراد فعالیت‌های خود را آغاز کرده‌اند.

وی جمع‌آوری کمک‌های مردی و تهیه و توزیع بیش از ۱۵ هزار بسته معیشتی و بهداشتی را بخشی از فعالیت‌های ستاد امور خیریه و شوراهای شهرستانی زیرمجموعه آن در ایام شیوع ویروس کرونا تاکنون برشمرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: در ذیل این ستاد و شوراها، کارگروه‌های تخصصی وجود دارد که تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر شناسایی‌شده‌اند و احکام این افراد نیز به‌زودی صادر و شروع به فعالیت خواهند کرد.

تدینی خاطرنشان کرد: این افراد در اموری از قبیل تسهیل امر ازدواج و ترویج فرهنگ ازدواج، کمک به امر تهیه جهیزیه و خدمات جهت برگزاری مراسم ازدواج، خدمات‌دهی به بیماران نیازمند و پیگیری امور درمانی و سلامت افراد خانواده‌های نیازمند (بیماران، سالمندان و معلولان نیازمند)، حمایت و مراقبت از ایتام، بی‌سرپرستان و بد سرپرستان، البته با رویکرد توانمندسازی، خدمات‌دهی، کمک و حمایت از آسیب دیدگان حوادث بلایای طبیعی در منطقه، کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و جرائم عمدی که دوران محکومیت را گذرانده‌اند ولی به علت اعسار در زندان هستند، فعالیت خواهند کرد.

با توجه به رویکرد جدید سازمان اوقاف و امور خیریه و بر اساس سیاست‌های نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف در زمینه فعال کردن بحث خیریه، تشکیل ستاد خیریه از ابتدای سال جاری در دستور کار اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان قرار گرفته است.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس