ابتلای تعداد زیادی از بیماران تالاسمی خوزستان به کرونا
ابتلای تعداد زیادی از بیماران تالاسمی خوزستان به کرونا
مدیرعامل انجمن تالاسمی خوزستان : تعداد زیادی از بیماران تالاسمی استان به کرونا مبتلا شدند.

به گزارش ناب خبر،مریم خوش‌اخلاق با بیان اینکه تعداد زیادی از بیماران تالاسمی خوزستان به کرونا مبتلا شده‌اند، گفت: هر چند بیماران تالاسمی در زمان مراجعه به بیمارستان‌ها برای خونگیری به خوبی دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و پرستاران نیز به خوبی رعایت می‌کنند، اما با این وجود به دلیل مراجعه به بیمارستان‌ها، بیماران تالاسمی درگیر کرونا شده‌اند.

وی افزود: حدود ۳۰ نفر از بیماران تالاسمی در اهواز به کرونا مبتلا شده‌اند. تعدادی از مبتلایان نیز در CCU و ICU بستری شدند که بهبود یافتند و ترخیص شدند. یکی از بیماران تالاسمی دزفول که دارای سه فرزند بود، به دلیل ابتلا به کرونا فوت کرده است البته مرگ و میر بیشتر از این یک مورد بوده است.

خوش‌اخلاق ادامه داد: در ابتلای بیماران تالاسمی به کرونا، یکی از مشکلات ما این بوده که برخی بیماران از استان‌های دیگر به خوزستان سفر کرده بودند و اقدام به دریافت خون می‌کردند و همین مساله موجب انتقال بیماری شده است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات بیماران تالاسمی کمبود ماسک و الکل است؛ تا مدت‌ها زمانی که بیماران تالاسمی برای دریافت خون به مراکز درمانی مراجعه می‌کردند ماسک نداشتند و الکل نیز از بسته تجهیزاتی ویژه بیماران تالاسمی حذف شده است در حالی که این بیماران برای تزریق شبانه داروی خود به الکل نیاز دارند.

  • نویسنده : ناب خبر