۲۱۶ بیمار دیگر، قربانی کرونا
۲۱۶ بیمار دیگر، قربانی کرونا
سخنگوی وزارت بهداشت: ۲۱۶ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۹۸۲ نفر رسید.

به گزارش ناب خبر، خانم دکتر سیما لاری ، افزود: از دیروز تا امروز ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۴۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۷ نفر از آنها بستری شدند.

وی با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۰۶ هزار و ۷۵۲ نفر رسید، افزود: خوشبختانه تا کنون ۲۶۵ هزار و ۸۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت:‌ ۴۰۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

خانم لاری با اشاره به اینکه تا کنون دو میلیون و ۴۸۲ هزار و ۵۵۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است، افزود: استانهای تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

خانم لاری ادامه داد: همچنین استانهای آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم هم در وضعیت هشدار قرار دارند

سخنگوی وزارت بهداشت درباره استان سمنان، گفت: در اسفندسال قبل شاهد خیز قابل توجه بیماری در موارد بستر و ابتلا در اغلب شهرستان‌های سمنان بودیم که از فروردین سال جاری مثل سایر استان ها، با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی موارد ابتلا و بستری کاهش یافت.

دکتر لاری خاطر نشان کرد: متاسفانه از نیمه خرداد ۹۹ بار دیگر شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری روزانه در اغلب شهرستان‌های استان سمنان به میزان دو برابر هستیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر پنج شهرستان استان سمنان در وضعیت قرمز هستند و شیب موارد بستری در شهرستان‌های شرق استان مثل شاهرود و دامغان روند تندتری دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت:‌با توجه به اطلاعات دریافتی، با همکاری مسئولان استانی محدودیت‌های بیشتری در استان سمنان، انجام شد و رعایت شیوه نامه‌های بهداشی افزایش یافته است و امیدواریم در هفته‌های آتی، شاهد کاهش آمار باشیم.
سخنگوی وزارت بهداشت همچنین درباره استان یزد گفت: استان یزد هم در اسفند ۹۸ خیز شدید بیماری داشتیم و متاسفانه بار دیگر در اواسط خرداد ۹۹ نمودار بستری روزانه در استان یزد روند صعودی گرفت و موارد ابتلا و بستری در شش هفته اخیر دو برابر شده است.
خانم لاری افزود: در حال حاضر ۵ شهرستان یزد در وضعیت قرمز و سه شهرستان در وضعیت هشدار هستند و موارد بستری در یزد، تفت، خاتم، مهریز و میبد شیب تندی دارد و طبق اطلاعات دریافتی، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی یزدی‌ها فقط ۵۵ درصد است که اگر این درصد، با همکاری مردم متدین و فهیم استان یزد افزایش نیابد، ممکن است شاهد قرار گرفتن استان یزد در وضعیت قرمز در هفته‌های آتی باشیم.
سخنگوی وزارت بهداشت همچنین تلاش مجاهدانه همه کارکنان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را یادآور شد و گفت: شش ماه است که کادر درمانی جان بر کف متحمل سختی زیاد شده اند و از هیچ کوشش و تلاشی برای نجات بیماران دریغ نکردند و متاسفانه عده‌ای از جهادگران سلامت را از دست داده ایم یا به بیماری مبتلا شده اند.
دکتر لاری تصریح کرد: تنها راه قدردانی و حمایت از مدافعان سلامت و خانواده هایشان در شرایط فعلی، رعایت جدی اصول سه گانه شامل فاصله گذاری فیزیکی (یک و نیم تا ۲ متر)، شستن مرتب دست‌ها و استفاده از ماسک است.

  • نویسنده : ناب خبر