زنده نگه داشتن واقعه غدیر وظیفه همگانی است
زنده نگه داشتن واقعه غدیر وظیفه همگانی است
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: زنده نگاه داشتن واقعه غدیر به ویژه در ایام شیوع ویروس کرونا که محدودیت‌هایی در برگزاری مراسم میدانی وجود دارد، وظیفه همگانی است و باید نسبت به آن اهتمام داشت.

به گزارش ناب خبر،حجت الاسلام سیدمحسن محمودی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به فرموده بنیانگذاری جمهوری اسلامی، زنده نگاه داشتن غدیر به این مفهوم است که ما چگونگی تبعیت کردن را بیاموزیم، غدیر به زمان نبی مکرم اسلام(ص) محدود نمی‌شود بلکه در تمامی اعصار باید جریان داشته باشد.

وی اظهار کرد: سال‌های گذشته در ایام دهه ولایت، برنامه‌های منسجمی در زنده نگاه داشتن فلسفه غدیر از جمله برپایی مراسم جشن، همایش‌های تخصصی و بازسازی واقعه غدیر در مناطق مختلف کشور انجام می‌شد ولی در این ایام که به دلیل شیوع ویروس کرونا، امکان برگزاری چنین مراسمی وجود ندارد، لازم است تا با شیوه‌های مختلف، غدیر را زنده نگاه داشت.

وی با اشاره به برگزاری جلسات بنیاد بین‌المللی غدیر در استان تهران و شهرستان ورامین گفت مسئولین، تشکل‌ها و مجموعه‌های مختلف، برنامه‌های متنوعی را پیش‌بینی کرده‌اند که متناسب با شرایط موجود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، این برنامه‌ها اجرا می‌شود.

امام جمعه موقت ورامین افزود: مردم می‌توانند با برگزاری جشن‌های خانگی و تزئین منازل، نصب پرچم شادی بر سردر منازل و مغازه‌ها و آذین بندی کوچه و خیابان و ارسال تصاویر این جشن‌ها در فضای مجازی، این ایام را گرامی بدارند.

وی اظهار کرد: همزمان با شب عید غدیر، میادین اصلی شهرستان ورامین نوباران شده و کاروان‌های شادی با حضور در محلات مختلف، با مداحی و اجرای سرود، فضای شادی را در جامعه ایجاد می‌کنند .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران از برپایی همایش دوچرخه سواران در روز عید غدیر خم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

محمودی اظهار داشت: آن دسته از مساجدی که امکان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی دارند، برنامه‌های متنوعی را اجرا کرده و همزمان با شب عید غدیر، بسته‌های معیشتی را بین نیازمندان توزیع می‌کنند.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی گفت: امروز عرصه فضای مجازی به فضای حقیقی تبدیل شده که می‌توان با استفاده از ظرفیت آن، پیام غدیر را به همگان منتقل کرد.

فاصله بین عید قربان تا عید غدیر، دهه ولایت نام دارد.

شنبه ۱۸ مرداد مصادف با ۱۸ ذی‌الحجه، عید غدیر خم است.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایرنا