نشست مقامات گارد مرزی عراق و «پ.ک.ک» در اربیل هدف حمله پهپادی قرار گرفت
نشست مقامات گارد مرزی عراق و «پ.ک.ک» در اربیل هدف حمله پهپادی قرار گرفت
رسانه‌های عراقی از حمله پهپادی ترکیه به شمال عراق خبر دادند که بر اثر آن بیش از ده نفر کشته شده است.

به گزارش ناب خبر،رسانه‌های عراقی از حمله پهپادی ترکیه به شمال عراق خبر دادند که بر اثر آن بیش از ده نفر کشته شده است.

وب‌سایت خبری «بغداد الیوم»، به نقل از یک منبع امنیتی در استان «اربیل» عراق گزارش داد که بر اثر این حمله سرتیپ «زبیر»، فرمانده هنگ سوم گارد مرزی عراق در شمال این کشور به همراه چهار تن کشته شده است. در بین چهار کشته، یک فرمانده عراقی نیز وجود دارد.

این رسانه پیشتر به نقل از یک منبع در شمال عراق، گفته بود که ترکیه در این حمله، نشست فرماندهان گارد مرزی با عناصر گروهک «پ.ک.ک» را در شهرستان «سوران برادوست» واقع در شمال استان اربیل را هدف قرار داده است.

منبع مذکور بغداد الیوم همچنین گفته است: «بیش از ۱۱ تن از [عناصر] حزب کارگران کردستان در این حمله که یک نشست مذاکره بین گارد ملی و این حزب را هدف قرار داده، کشته شده‌اند».

برخی منابع مدعی‌اند که ترکیه از حضور نیروهای عراقی در نشست عناصر گروهک پ.ک.ک خبر نداشته و «به اشتباه» این حمله صورت گرفته است.

دولت و ارتش ترکیه هنوز به این حادثه واکنش نشان نداده است. ترکیه طی چند ماه گذشته عملیاتی تحت عنوان چنگال‌ها عقاب علیه پ.ک.ک در شمال عراق آغاز کرده و مدعی است در این حملات، بیش از ۲۰۰ تن از عناصر وابسته به این گروهک را از پای درآورده است.

دولت عراق بارها به حملات و عملیات‌های ترکیه در شمال خاک خود اعتراض کرده و آن را غیر قانونی و اشغالگری دانسته‌است. بغداد پیشتر «فاتح ییلدیز»، سفیر ترکیه در عراق را در اعتراض به این حملات احضار کرده است.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس