برداشت۶۰ درصد نفت از میادین مشترک غرب کارون
برداشت۶۰ درصد نفت از میادین مشترک غرب کارون
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: ۶۰ درصد از تولید نفت در غرب کارون به‌ عنوان منطقه عملیاتی این شرکت از میادین مشترک با کشور عراق استخراج می‌شود.

به گزارش ناب خبر، جهانگیر پورهنگ افزود: با توجه به اینکه نباید از رقیب و یا کشور همسایه یعنی عراق در استخراج نفت خام سبک و سنگین در میدان‌های مشترک عقب بمانیم، پیش‌بینی می‌شود در آینده میزان تولید این شرکت در میادین مشترک به ۷۰ درصد برسد.
به گفته او، چشم انداز تعریف شده این شرکت برای تولید در آینده یک میلیون بشکه نفت در روز است.
پورهنگ ادامه داد: شرکت نفت و گاز اروندان متولی راهبری تولید و عملیات تولیدی نفت در غرب کارون است که وسعتی بالغ بر پنج هزار کیلیومتر مربع دارد و بخش قابل توجهی از آن در اطراف تالاب هورالعظیم است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان تصریح کرد: با وجود تحریم‌هایی که بر علیه صنعت نفت شکل گرفته، اما تاکنون با توان و تلاش مضاعف انجام شده، عملکرد قابل قبولی در برداشت نفت از سوی طرف ایرانی این میدان‌های مشترک به ثبت رسیده است.
وی همچنین با اشاره به اینکه صنعت نفت هم‌اکنون دچار شدیدترین تحریم‌ها برای تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز است، گفت: با این وجود با تکیه بر توان داخلی، تجهیزات و نیاز این صنعت به‌موقع در حال تامین است که این امر ناشی از تعامل و همکاری همه زیرمجموعه‌های شرکت ملی نفت ایران با سازندگان داخلی است.

  • نویسنده : ناب خبر