احتمال برگشت به وضعیت قرمز کرونایی
احتمال برگشت به وضعیت قرمز کرونایی
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با اشاره به کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و شرایط هشدار خوزستان، از احتمال برگشت به وضعیت قرمز خبر داد.

به گزارش ناب خبر،رضا نجاتی گفت : همچنان خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارد بنابراین توصیه می‌شود مردم بیش از پیش دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی افزود: علاوه بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، برای پیشگیری از انتقال بیماری باید از مسافرت به شهر‌ها و استان‌های همجوار پرهیز شود و اگر این موارد، رعایت نشوند احتمال می‌رود که به وضعیت قرمز برگردیم.

نجاتی با اشاره به کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در خوزستان، گفت: مردم نباید شرایط را عادی تصور کنند.

وی با اشاره به تاثیر کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و بازگشایی مدارس در برگشت به وضعیت قرمز، افزود: همه چیز به مردم بستگی دارد. باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مدارس رعایت و بازدید بر روند فعالیت مدارس انجام شود. اگر شیوه‌نامه‌های بهداشتی به خوبی رعایت نشود و نظارت‌ها هم خوب انجام نشود، به شرایط قرمز برمی‌گردیم.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان بیان کرد: همه فرمانداری‌ها موظف شده‌اند اکیپ‌های مشترک با دستگاه‌های ذی‌ربط تشکیل دهند و بر روند رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس نظارت کنند و در صورت عدم رعایت، با مدرسه برخورد قانونی خواهد شد.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : صدا و سیما مرکز خوزستان