اتحادیه اروپا حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان را به رسمیت نمی شناسد
اتحادیه اروپا حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان را به رسمیت نمی شناسد
دفتر سخنگوی اتحادیه اروپا دوشنبه شب طی بیانیه ای اعلام کرد که این اتحادیه حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان را به رسمیت نمی شناسد.

به گزارش ناب خبر به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، در بیانیه دفتر سخنگوی اتحادیه اروپا آمده است: مواضع اتحادیه تغییر نکرده و ما حاکمیت اسرائیل بر اراضی که از سال 1967 اشغال شده از جمله بلندی های جولان را به رسمیت نمی شناسیم.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در اقدامی خلاف مقررات بین المللی و نقض صریح قطعنامه شورای امنیت، حکمی را امضا کرد که به موجب آن، ایالات متحده حاکمیت رژیم صهیونیستی را بر بلندی های اشغالی جولان به رسمیت می شناسد.
احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب نیز دوشنبه شب طی بیانیه ای اقدام «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان سوریه را به شدت محکوم کرد.
بسیاری از کشورهای عربی از جمله تونس، اردن، کویت، فلسطین و یمن نیز اقدام رئیس جمهوری آمریکا را غیر قابل قبول اعلام کردند.
به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی های جولان در تناقض آشکار با قطعنامه های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل متحد است و هیچ اثر حقوقی نخواهد داشت.
کشورهای دیگر جهان نسبت به این تصمیم ترامپ موضع گیری کردند و آن را به رسمیت نشناخته اند.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر :  خبرگزاری آناتولی ترکیه