هشدار برای آبگرفتگی شدیدتر اهواز در بارش‌های پیش رو
هشدار برای آبگرفتگی شدیدتر اهواز در بارش‌های پیش رو
طبق برآورد اولیه در بارندگی روز یکشنبه هفته جاری حدود ۵۰۰واحد مسکونی دچار آبگرفتگی شد.

به گزارش ناب خبر، فرماندار اهواز نسبت به احتمال آبگرفتگی شدیدتر در بارش ۲روز آینده هشدار داد و گفت:در بارندگی اخیر بیش از ۷۰درصد از معابر شهر اهواز دچار آبگرفتگی شده است.
جمال عالمی نیسی افزود: شهرک دانشگاه، شهرک رزمندگان، کمپلوی شمالی و جنوبی، خیابان فرحانی، خیابان کیان، خیابان الهادی، شیخ بها، کوی معین زاده، خیابان ادهم و محله سپیدار از جمله محلاتی بوده که دچار آبگرفتگی شده، که اوضاع در برخی از این مناطق برای منازل مخاطره آمیز بوده است.
وی بحرانی‌ترین منطقه اهواز از نظر آبگرفتگی را هم اکنون منطقه کمپلوی شمالی بیان کرد و افزود: آب‌های سطحی که در کوی معین‌زاده جمع شده با نصب پمپ و احداث کانال در حال تخلیه است.
عالمی نیسی گفت: منطقه شهرک دانشگاه از خطر خارج شده، اما منطقه ۶ شهرداری در خیابان‌های الهادی و خیابان انقلاب هنوز دچار آبگرفتگی شدید است که خیابان زکی‌زاده بدترین شرایط را در این منطقه دارد.
وی با بیان اینکه گروه‌های امداد هلال احمر در منطقه آب گرفته حضور دارند، اضافه کرد: در خیابان زکی‌زاده که بحرانی‌ترین نقطه در اهواز است تردد به وسیله قایق صورت می‌گیرد.

فرماندار اهواز گفت: در بارندگی نخست در اهواز که حدود ۴۰تا۵۰ میلیمتر بارندگی در ۲۴ساعت رخ داد، مشکل خاصی در شهر نداشتیم و به جز یکی دو نقطه آبگرفتگی را شاهد نبودیم، اما در بارندگی دیروز که در ۲نوبت حدود ۴۵میلیمتر بارش رخ داد، به دلیل باران شدید در مدت کم، آبگرفتگی شدیدی در بیشتر مناطق اهواز رخ داد.

فرماندار اهواز همچنین با اشاره به بارش پیش رو، بیان کرد: امیدوارم تا روز چهارشنبه آمادگی پذیرش بارندگی جدید را داشته باشیم، اما در صورت بارش با حجم ۴۰تا۵۰ میلیمتر احتمال آبگرفتگی شدیدتر نسبت به دیروز در اهواز وجود دارد.
در بارندگی اخیر شهر‌های اهواز، کارون، آبادان، خرمشهر، شادگان، رامهرمز، رامشیر، ماهشهر و ایذه شاهد آبگرفتگی بودند.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : صدا و سیما مرکز خوزستان