اعمال محدودیت‌های مجدد کرونایی در کهگیلویه
اعمال محدودیت‌های مجدد کرونایی در کهگیلویه
فرماندار شهرستان کهگیلویه با توجه به خیز چهارم کرونا از اعمال محدودیت‌های مجدد کرونایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ناب خبر،دارا کریمی نژاد در جمع خبرنگاران با اشاره به در راه بودن موج چهارم کرونا و نزدیک شدن ایام نوروز گفت: در آستانه موج چهارم کرونا تدابیری اندیشیده شده است تا شاهد پیک چهارم نباشیم و یا پیک ضعیف‌تری را تجربه کنیم.

وی با توجه به شرایط اضطرار کرونا اظهار کرد: بر اساس تصمیم کمیته شهرستان مقابله با کرونا از هم اکنون شاهد اجرای محدودیت‌هایی در شهرستان خواهیم بود.

وی از آماده باش دهیاران، شهرداران و بخشداران برای شیوع احتمالی پیک چهارم خبر داد و گفت: در اسفندماه، تشدید نظارت‌ها، فعالیت مستمر اکیپ‌ها، بازرسی‌های میدانی بر فعالیت اصناف و بازاریان را خواهیم داشت ضمن اینکه سفرهای نوروزی و ورود و خروج به شهرستان کنترل شده خواهد بود.

فرماندار شهرستان کهگیلویه در خصوص ساماندهی وضعیت تجمعی بازار بیان کرد: گشت مشترک با محوریت بهداشت، سازمان صمت، امورصنفی ،تعزیرات بر عملکرد صنوف و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نظارت خواهد کرد، همچنین نیاز است رفت و آمد به بازارهای روز و دستفروشان نظارت و ساماندهی شود.

وی درخصوص مدیریت مراسمات شادی تصریح کرد: دفاتر ثبت ازدواج در این خصوص ملزم به هماهنکی با فرمانداری می باشند و هرگونه بی توجهی موجب پلمپ این دفاتر می‌شود.

کریمی‌نژاد لزوم برگزاری مراسمات ترحیم با کمترین تعداد شرکت کننده را یادآور شد و افزود: از صاحبان عزا که تعهد برگزاری مراسم را رعایت نکنند با تشکیل پرونده قضایی اعمال قانون میشود.

فرماندار شهرستان کهگیلویه استفاده ادارات فرهنگی از ظرفیت رسانهها در تولید محتوای آگاهی دهنده را ضروری خواند و تصریح کرد: عملکرد دستگاهها در این خصوص رصد و راستی آزمایی از ادارات فعال تقدیر میگردد.

به گزارش ایسنا، رییس کمیته مقابله با کرونا کهگیلویه با بیان اینکه پیک چهارم ویروس مسری تر و خطرناک تر عنوان شده است خاطر نشان کرد: علاوه بر مسوولان بهداشتی و درمانی، وظیفه شهروندان نسبت به یکدیگر سنگین تر و جدی تر است، امیدواریم با اعمال محدودیت‌های کرونایی بدون تلفات عبور کنیم.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایسنا