افتتاح خط تولید کولر گازی در پاکدشت
افتتاح خط تولید کولر گازی در پاکدشت
با بهره برداری از خط تولید کولر گازی در یک شرکت سازنده لوازم خانگی در شهرک صنعتی عباس آباد، میزان تولید این محصول در کشور به سه برابر افزایش یافت.

به گزارش ناب خبر،مدیرعامل این شرکت در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیمای استان تهران گفت: برای تولید این محصول در این شرکت ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کردیم و در فاز نخست با اشتغال ۱۵۰ نفر در این خط تولید، توان تولید روزانه ۲۵۰ دستگاه انواع مدل‌های کولر گازی دوتکه را داریم.
سلطان حسین فتاحی افزود: سالانه حدود یک میلیون و صد هزار دستگاه کولر گازی در کشور مورد نیاز است که تنها حدود ۶۰ هزار دستگاه در کشور تولید می‌شد.

وی گفت: با توجه به اینکه قیمت هر دستگاه کولر دوتکه گازی حدود ۳۰۰ دلار است، واردات یا قاچاق آن سالانه ارز زیادی را از کشور خارج می‌کند.
وی افزود: هم اکنون ما ۱۰ درصد از نیاز بازار داخل را می‌توانیم تامین کنیم و با بهره برداری از فاز دوم این خط تولید در سال آینده، ظرفیت تولید این شرکت به ۴ برابر افزایش خواهد یافت و ۵۰۰ نفر دیگر در این شرکت مشغول به کار خواهند شد.
فتاحی گفت: مصرف بهینه، کنترل هوشمند دما، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش عمده مزایای محصولات تولیدی ما در مقایسه با محصولات مشابه خارجی است که توان رقابت ما را افزایش داده است.
رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران هم در حاشیه افتتاح این خط تولید در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: این محصول یکی از محصولات اساسی مورد نیاز کشور است که پیش از این یا وارد می‌شد و یا به صورت قاچاق وارد کشورمی شد.
صابر پرنیان افزود: بهره برداری از خطوط تولید جدید در کشور نشان داد که تحریم‌ها نه تنها نتوانست تولید ما را زمین گیر کند بلکه باعث شکوفایی تولید، تعمیق ساخت داخل، نهضت ساخت داخل و خودباوری صنعت ما شد.
وی گفت: در ایام تحریم و علی رغم کرونا ما در هیچ کالایی در کشور خوشبختانه کمبود نداشتیم و این نشان می‌دهد که توان تولید ما به قدری بالاست که علاوه بر اینکه بازار داخلی ما را تامین می‌کند، نگاه درازمدتی به کشور‌های اطراف و در واقع کشور‌های قاره اروپا و آمریکا داشته باشد.
وی افزود: عمده‌ترین گلایه صاحبان صنایع کاغذبازی، تعدد دستگاه‌های اجرایی که مجوز صادر می‌کنند و گرفتن مجوز از نهاد‌های مختلف است که این موضوع باید در قالب پنجره‌ای واحد پیش روی صنعتگر حل شود.
رئیس کمسیون صنایع مجلس هم در حاشیه این مراسم در مصاحبه با خبرگزاری صدا وسیما گفت: نگاه تولیدکننده ما باید به کشور‌های اطراف باشد برای صادرات محصولات که لازمه آن تولید محصول با کیفیت و حمایت دولت از تولیدکننده است.
اکبری تالارپشتی افزود: واردات در حوزه‌های خاص مواد اولیه قابل قبول است، اما واردات کالا‌هایی که در داخل تولید می‌شود هیچ معنایی ندارد به عبارتی واردات باید هرچه کمتر و صادرات هرچه بیشتر باشد.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما