تردد به خوزستان و مسافرت بین شهری در این استان ممنوع
تردد به خوزستان و مسافرت بین شهری در این استان ممنوع
وزیر کشور: مقرر شد مرز‌های ایران و عراق در خوزستان با همکاری همه دستگاه ها مسدود شود.

به گزارش ناب خبر، رحمانی فضلی امروز در جلسه ستاد ملی کرونا اعلام کرد : در زمینه محدودیت تردد‌های درون و بیرون شهری و ممنوعیت سفر به خوزستان مقرر شد همه دستگاه‌ها با جدیت همکاری کنند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز گفت : طبق آخرین آمار ۱۱ شهر قرمز کرونایی است که همگی در استان خوزستان هستند.
دکتر علیرضا رئیسی افزود: آبادان، اهوار، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه از جمله شهر‌های قرمز هستند.

وی گفت : شواهدی از گردش شتابان بیماری در عراق وجود دارد و استان‌های غربی و مرزی کشور باید بیشتر مراقب باشند و در مرز‌ها باید اقدامات سخت گیرانه اتخاذ شود.

وی با اشاره به افزایش بیماری در خوزستان و شناسایی ویروس انگلیسی در این استان، گفت: سرعت انتشار ویروس در خوزستان بسیار بالاست و شیب تندی دارد و باید دقت کرد که شیوه نامه‌های بهداشتی بیش از پیش رعایت شود.

وی با بیان اینکه قدرت سرایت ویروس انگلیسی بالا است و باید شیوه نامه‌های بهداشتی با دقت بیشتر رعایت شود، گفت: از اطفال و سالمندان مراقبت ویژه شود، چون ان‌ها اسیب پذیر هستند، افراد بالای ۶۰ و ۶۵ سال از خانه بیرون نیایند، اگر امدند در جمع حضور پیدا نکنند، جوان‌تر‌ها اگر به دیدار پدر بزرگ مادر بزرگ می‌روند با ماسک و در زمان کوتاه باشد.

وی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون تنها بر اساس اولویت بندی‌های ستاد ملی مقابله با کرونا است و خارج از این سند ملی، واکسن به هیچ کس تزریق نخواهد شد و در روز‌های اینده شاهد تداوم واکسیناسیون خواهیم بود.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : صدا و سیما مرکز خوزستان