بیانیه سه معارض سعودی علیه محمد بن سلمان
بیانیه سه معارض سعودی علیه محمد بن سلمان
سه معارض عربستانی با صدور بیانیه‌ای سیاست‌های ولی‌عهد سعودی در «خاموش کردن صدای منتقدان» را موجب آوارگی و نابودی ملت و کشور خود دانستند.

به گزارش ناب خبر، سلطان العجمی ، فارس الیامی و جابر المری سه شخصیت معارض عربستانی با صدور بیانیه مشترکی علیه «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی موضع گرفتند.

این سه معارض سعودی گفتند: هنگامی که محمد بن سلمان، ولایت عهدی عربستان را برعهده گرفت، ما به ایجاد اصلاحات سیاسی، توسعه اقتصادی و حقوقی و پاکسازی دستگاه قضایی از فساد خوش بین بودیم؛ اما ناامید و شوکه شدیم.

به گزارش وبگاه خبری «العهد» عراق، سه معارض سعودی در این بیانیه که «مرزوق العتیبی» یک روزنامه‌نگار معارض عربستانی آن را منتشر کرد، افزودند: وضعیت ما شبیه ملتی است که در چنگ یک آدم احمق و بی‌پروا گرفتار آمده است که از هیچ کاری هراس ندارد. در حالی که کشور در حال نابودی و مردم هم به سمت آوارگی هستند، چون با پیوستن به اپوزیسیون مقیم خارج می‌خواهند خود را از ولی‌عهد ستمگری همچون محمد بن سلمان نجات دهند.

طبق آمار کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد تعداد پناهجویان سعودی در سال 2017 در مقایسه با سال 2012، 318 درصد افزایش داشته است.

بنا به آمار این آژانس، تعداد پناهجویان سعودی در سال 2017 در حدود 815 نفر است، در حالی که در سال 2012 کم‌تر از دویست نفر بوده است.

به گزارش نیویورک تایمز، مقام‌های آمریکایی معتقدند ولی‌عهد عربستان یک سال پیش از ماجرای قتل جمال خاشقجی مجوز کمپینی محرمانه را با هدف ساکت کردن مخالفان از طرق مختلف نظیر استراق سمع، آدم ربایی، بازداشت و شکنجه شهروندان سعودی صادر کرده است.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس