84 روستا در شهرستان قزوین تخلیه اضطراری می‌شوند
84 روستا در شهرستان قزوین تخلیه اضطراری می‌شوند
سرپرست فرمانداری قزوین، از تخلیه اضطراری 84 روستا در شهرستان قزوین برای جلوگیری از خسارات ناشی از آبگرفتگی و سیل خبر داد.

به گزارش ناب خبر به نقل از فارس،محمد شفیعی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در قزوین از افزایش روستاهای واجد شرایط تخلیه اضطراری در شهرستان قزوین خبر داد و اظهار کرد: تعداد 84 روستا با 427 خانوار در قزوین شناسایی شده که محل سکونت آنها در حاشیه رودخانه‌ها است و با طفعیان رودخانه‌ها قطعاً خسارتی به این افراد وارد خواهد شد.

وی افزود: برای جلوگیری از خسارت، شناسایی، تذکر، هشدار، اخطار کتبی و اقدام لازم برای اسکان این خانواده‌ها در مساجد و همچنین مدارس پیش‌بینی شده است.

سرپرست فرمانداری قزوین عنوان کرد: 25 روستا در حوزه طارم سفلی، 24 روستا الموت غربی، 24 روستا در الموت شرقی و 11 روستا در کوهین تخلیه با خطر سیل روبرو هستند و تلاش خواهد شد تا تخلیه و در مساجد و مدارس اسکان داده شوند.

وی اضافه کرد: 63 واحد آبزی نیز در شهر قزوین وحود دارند که در حریم رودخانه‌ها قرار دارند و احتمال آبگرفتگی و تخریب این واحدها نیز وجود دارد که به مسؤولین و مدیران آنها هشدار لازم برای تخلیه داده شده است.

شفیعی عنوان کرد: 6 رودخانه نیز از داخل قزوین عبور میکند که ممکن است باعث خسارت به افرادی شود که در کنار آنها زندگی و یا تردد می کنند و بر همین اساس با شهرداری هفتگانه شهرستان قزوین هماهنگی صورت گرفته تا با تدابیر لازم تلاش شود آسیبی به مردم وارد نشود.

وی بیان کرد: در12 نقطه از شهر قزوین نیز ارتفاع منازل و کوچه از سطح خیابان پایین‌تر است و احتمال آبگرفتگی جدی در این مناطق را داریم.

سرپرست فرمانداری قزوین تصریح کرد: در محمودآباد نمونه با توجه به اینکه سد مخزنی دلیچای در پشت آن قرار دارد، مجبور شدیم برای اینکه شهروندان در شهر و کشاورزان با مشکل سیل روبرو نشوند، علی رغم میل برخی کشاورزان، دریجه سد مخزنی را باز کنیم و بنا بر این در داخل رودخانه قدیمی شهر محمودآباد آب جاری خواهد شد.

وی در پایان یادآور شد: ستاد مدیریت بحران شهرستان به صورت لحظه به لحظه کار را پیگیری و به صورت 24 ساعته کار را رصد خواهد کرد.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس