سیلاب دز هشت روستای شمال اهواز را در بر گرفت
سیلاب دز هشت روستای شمال اهواز را در بر گرفت
بخشدار مرکزی اهواز گفت: سیلاب ناشی از طغیان رودخانه دز ، روز یکشنبه وارد هشت روستای منطقه بامدژ در این بخش شد.

به گزارش ناب خبر، به نقل از ایرنا ،علی بلمچی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:با افزایش دبی رودخانه دز، امروز آب وارد روستاهای سادات جعاوله، حموله، سید یدیم، سید ظاهر، سید معن، سید سعد، سید نبی و سید هاشم در منطقه بامدژ بخش مرکزی اهواز شد.
به گفته وی این هشت روستای سیل زده در حدود 10 هزار نفر جمعیت دارند.
وی با بیان اینکه تخلیه روستاها انجام شده افزود: تعدادی از اهالی این روستاهای سیل زده به اردوگاه اسکان اضطراری هلال احمر در شهر الهایی، منتقل شده اند.
بلمچی ادامه داد: سطح آب رودخانه دز بسیار افزایش یافته و بر اساس برآوردها بیشتر هم می شود، به این ترتیب دیگر از سیل بندها کاری ساخته نیست.
وی اضافه کرد: چهار روستای دیگر در این منطقه وجود دارد که به دلیل فاصله با رودخانه، احتمال آبگرفتگی آنها کم است.
بر اساس این گزارش، سازمان آب و برق خوزستان در اطلاعیه ای که برای هشدار سیل و آمادگی تخلیه روستاهای حاشیه رودخانه دز صادر کرده بود، روستاهای سید نبی، سید حریر، سید یدیم و سید سلمان در شهرستان اهواز را در معرض خطر سیل اعلام کرده بود.
طبق اطلاعیه سازمان آب و برق خوزستان، 18 روستای حاشیه دز در شوشتر، شوش و اهواز در معرض خطر سیلاب قرار دارند.
سد دز تقریبا پر شده و و حدود 215 میلیون مترمکعب ظرفیت خالی دارد، در حالی که برآورد شده در بارندگی روزهای آینده تا 800 میلیون مترمکعب آب به این سد وارد شود. خروجی این سد به یک هزار و 800 مترمکعب برثانیه رسیده که قرار است تا 2 هزار مترمکعب برثانیه و بیشتر افزایش یابد.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایرنا