ایجاد شکاف 30 متری در جاده ساحلی اهواز
ایجاد شکاف 30 متری در جاده ساحلی اهواز
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: نفوذ آب به لایه‌های زیرین جاده ساحلی باعث ایجاد شکافی به فاصله یک متر از پیاده‌رو و به طول 30 متر در زیر پل هشتم این مسیر شد.

به گزارش ناب خبر به نقل از فارس،علیرضا عالی پور معاون خدمات شهری شهرداری اهواز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: سازمان آب و برق خوزستان هشدار افزایش دبی رودخانه کارون تا 2 هزار و 100 مترمکعب در ثانیه را دادند اما امروز شاهد دبی آب بالاتر از این میزان هستیم که با نفوذ آب به لایه‌های زیرین جاده ساحلی باعث ایجاد شکافی به فاصله 1 متر از پیاده‌رو و به طول 30 متر در زیر پل هشتم شد.

وی گفت: شکاف ایجاد شده خطرناک است و با پیش‌بینی ستاد بحران از قبل جاده ساحلی اهواز بسته شد و تردد در این محور وجود ندارد؛ بلافاصله پس از فروکش کردن آب باید کار ثبت بستر به نحو مطلوب و زیرسازی انجام شود.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با بیان این‌که جاده‌های ساحلی اهواز در 10 سال اخیر توسعه پیدا کرد، عنوان کرد: در زیر پل سوم از سمت ساحلی شرقی در برخی مجاری به شکل معکوس آب از رودخانه وارد زیرگذر شده است و از سمت پل چهارم نیز آب وارد زیرگذر شد.

وی گفت: از سمت پل سیاه در اهواز به دلیل نبود دیواره حفاظتی ساحلی آب وارد معبر شد.

عالی پور با بیان این‌که معضل آب‌گرفتگی به‌طورجدی در شهر اهواز، وجود ندارد، عنوان کرد: در برخی نقاط خروجی فاضلاب شهر زیر خط تراز رودخانه کارون است و تخلیه فاضلاب به‌کندی صورت می‌گیرد و ممکن است در برخی نقاط شاهد پس‌زدگی فاضلاب باشیم.

وی افزود: مشکل فاضلاب در خیابان کافی و ادهم در منطقه یک اهواز، کوی علوی و کمپلو جنوبی وجود دارد که فاضلاب به‌کندی تخلیه می‌شود.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس