تمایل به روابط دوستانه و همکاری با ایران داریم
تمایل به روابط دوستانه و همکاری با ایران داریم
شیخ «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت گفت:کشورش تمایل به روابط دوستانه و همکاری با ایران برپایه احترام به حاکمیت کشورها و حسن همجواری دارد.

به گزارش ناب خبر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، امیر کویت در سی امین نشست عادی سران اتحادیه عرب در روز یکشنبه به میزبانی تونس گفت: هرگونه تلاش برای صلح میان فلسطین و اسرائیل بدون پایان دادن به اشغالگری های اسرائیل و برپایی کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شرق غیرواقعی است.
وی اضافه کرد: تا زمانی که راه حل عادلانه برای مساله فلسطین حاصل نشده و به اشغالگری ها پایان داده نشود جهان و ثبات آن همچنان دچار تزلزل و بی ثباتی خواهد بود.
امیر کویت تاکید کرد که کویت الحاق جولان اشغالی ازسوی آمریکا به اسرائیل را رد می کند.
‘محمود عفیفی’ سخنگوی دبیرکل اتحادیه عرب روز یکشنبه در کنفرانس مطبوعاتی در قاهره گفت: در نشست 31 مارس (11 فروردین 98) در تونس موضوع بازگشت سوریه به اتحادیه عرب در دستور کار اتحادیه عرب قرار نخواهد داشت.
سخنگوی احمد ابوالغیط گفت: 20 موضوعی که قرار است در نشست تونس مطرح شود، مسائل فلسطین، بحران سوریه، لیبی، یمن، حمایت از صلح و توسعه سودان، دخالت های (ادعایی) ایران در کشورهای منطقه، دخالت ترکیه در شمال عراق، ادعای امارات در مورد جزایر، حمایت از سومالی، پیگیری موضوع توسعه سامانه امنیت ملی کشورهای عربی و مبارزه با تروریسم خواهد بود.
سی امین نشست اتحادیه عرب امروز (یکشنبه) در تونس آغاز شد.
این نشست درحالی آغاز به کار می کند که حدود نیمی از رهبران کشورهای عربی در آن غایب هستند.
«عمر البشیر» رئیس جمهوری سودان و «عبدالعزیز بوتفلیقه» رییس جمهوری الجزایر، «سلطان بن قابوس» پادشاه عمان، «حمدبن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین، «محمد ششم» شاه مغرب و «خلیفه بن زاید» رئیس امارات از غایبان بزرگ سی امین اجلاس سران اتحادیه عرب در تونس می باشند.
همچنین به گزارش رادیو تونس ، شیخ «تمیم بن حمدآل ثانی» امیر قطر لحظاتی پیش از آغاز افتتاحیه سی امین نشست سران اتحادیه عرب ، این نشست را بدون ارایه سخنرانی خود ترک کرد و به فرودگاه رفت.
رادیو موزاییک تونس گزارش داد که امیر قطر که در کنار مقام های عربستان، امارات، بحرین و مصر در نشست اتحادیه عرب شرکت کرده بود دقایقی پس از شروع افتتاحیه این نشست بدون ارایه سخنرانی خود ، این نشست را ترک کرد و عازم فرودگاه شد.
این منبع هنوز درباره جزئیات اینکه در سالن این نشست چه اتفاقی رخ داده است، توضیحی نداد.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : خبرگزاری اسپوتنیک