پنج فروند بالگرد هلال احمر برای کمک به سیل زدگان پلدختر اعزام می شود
پنج فروند بالگرد هلال احمر برای کمک به سیل زدگان پلدختر اعزام می شود
رئیس مرکز امداد هوایی شرکت نوید جمعیت هلال احمر از پرواز پنج فروند بالگرد هلال احمر از صبح امروز (13 فروردین) برای نجات سیل‌زدگان پلدختر خبر داد.

به گزارش ناب خبر به نقل از ایرنا،کاپیتان محمدولی بیرانوند بامداد سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: این پنج فروند بالگرد از استان های گیلان، کرمانشاه، مرکزی، تهران و یک فروند بالگرد استان لرستان از طلوع صبح امروز 13 فروردین در شهرستان پلدختر به قصد نجات جان انسان های محصور در سیل به پرواز در خواهند آمد.
وی ادامه داد: با توجه به مسدود شدن بیشتر راه های مواصلاتی استان لرستان از ظهر روز دوشنبه 12 فروردین از طریق رئیس جمعیت هلال احمر تقاضای بالگرد پرواز در شب ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شده و در حال رایزنی جهت امداد رسانی به حادثه دیدگان سیل زدگان در سطح استان به خصوص در شهرستان پلدختر و معمولان می باشیم.
به گزارش ایرنا، وقوع سه مرحله سیل در سال گذشته بیش از 500 میلیارد تومان خسارت در لرستان برجا گذاشت و مردم بسیاری از شهرهای لرستان به نحوی با تبعات این خسارت ها به استقبال سال 98 رفتند.
اما آغازین روزهای امسال نیز شدت بارش ها و وقوع سیل، نوروز را تحت شعاع قرار داده و مردم و مسئولان این استان درگیر و دار این حادثه هستند.
برآورد خسارت موج اول بارش های امسال تا 800 میلیارد تومان عنوان شد و در حالی که تلاش برای احیای مجدد استان آغاز شده بود موج بارشی جدیدی از ابتدای هفته جاری سراسر استان را در بر گرفته است.
اوج فعالیت این سامانه از شب گذشته آغاز شد و به صورت متناوب ادامه دارد، بارش های سیل آسایی که چندین رودخانه مرده استان را از خواب خشکسالی بیدار و روانه شهر و روستاهای استان کرده است.
هم اکنون سه رودخانه خرم آباد و رودخانه شهرستان های دلفان، کوهدشت، سلسله، پلدختر، معمولان، بروجرد و چگنی طغیان کرده، سد مروک دورود سرریز کرده و برخی سدها همچون هاله و کزنار در آستانه سرریز هستند و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شده منزل خود را ترک کنند.
برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر راه دسترسی ندارند و تاکنون نیز شرایط جوی اجازه پرواز های امدادی به این مناطق را نداده است.
راه های منتهی به خرم آباد مرکز استان بسته شده و امروز با کشته شدن 2 نفر در معمولان و ویسیان، شمار جان باختگان بارش های سیل آسا در لرستان به هفت نفر رسید.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایرنا