نصب بالن اینترنتی و ایجاد خط تلفن اضطراری در پلدختر
نصب بالن اینترنتی و ایجاد خط تلفن اضطراری در پلدختر
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به وضعیت ارتباطی در پلدختر گفت: وضعیت ارتباطی در پلدختر به حالت عادی بازگشته و بالن اینترنتی نیز نصب شده است.

به گزارش ناب خبر،وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی که در منطقه سیل زده پلدختر به سر می برد روز جمعه اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته ارتباط در همه شهرهای استان لرستان برقرار است و در پلدختر نسل دوم و پیامک ها فعال شده است.
وی با اشاره به احداث فیبرنوری در پلدختر تصریح کرد: فیبرنوری قدیمی از بین رفته که فیبرنوری جدید جایگزین آن شده و نخستین سایت نسل چهار تلفن همراه نیز آغاز به کار کرده و بالن اینترنتی در پلدختر نصب شده است.
وزیر ارتباطات بیان کرد: برنامه ریزی کوتاه مدت از سوی وزارت ارتباطات برای بازسازی تجهیزات از بین رفته در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه اساسی ترین زیرساختها، زیرساخت بانکی است، تصریح کرد: اولویت ما ایجاد فعالیت بانکی است و پست بانک و بانک انصار فعال شده اند، با هماهنگی شرکت پارسیان 500 دستگاه پوز برای تجارت الکترونیک به این مناطق ارسال شده است.
وی افزود: خط تلفن جدید برای تماس های اضطراری مانند پلیس و نیروهای انتظامی، بیمارستان و اورژانس راه اندازی شده است.
وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: وضعیت ارتباطات در پلدختر عادی شده و ظرفیت آن تا چهار برابر افزایش پیدا کرد و ارائه خدمات رایگان به مردم تمدید شده و ادامه می یابد.
وی حجم تخریب های صورت گرفته بر اثر سیل اخیر در لرستان را غیرقابل باور توصیف کرد و گفت: روز گذشته به صورت تصادفی از برخی مناطق آسیب دیده بازدید کردیم اگرچه گلایه هایی بود اما مردم برخورد خوبی داشتند.
وی گفت: خسارت سیل های اخیر به سیستم ارتباطی کشور حدود 1500 میلیارد تومان و به پلدختر حدود 300 تا 350 میلیاردتومان برآورد می شود.

نصب بالن اینترنتی و ایجاد خط تلفن اضطراری در پلدختر

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایرنا