احتمال غیر فعال شدن فرودگاه گرگان وجود دارد
احتمال غیر فعال شدن فرودگاه گرگان وجود دارد
در پی نامساعد شدن شرایط جوی و مختل شدن پروازهای پنجشنبه شب فرودگاه بین المللی گرگان؛ احتمال توقف موقت امدادرسانی هوایی به سیل زدگان استان گلستان قوت گرفت.

به گزارش ناب خبر به نقل از ایرنا،مدیر کل فرودگاه های استان گلستان در پاسخ به خبرنگار ایرنا مبنی بر تقویت سامانه بارشی جدید توام با مه و باد شدید طی روزهای آینده و احتمال غیرفعال شدن موقت فرودگاه گرگان، گفت: با در نظر گرفتن پیش بینی و هشدارهای سازمان هواشناسی اینچنین احتمالی وجود دارد و در مقابل قدرت طبیعت نمی توان اقدام خاصی انجام داد.
رامین آذری افزود: در زمان حاضر به سبب وجود مه؛ دید افقی در فرودگاه گرگان به 700 متر کاهش یافته بر همین اساس پرواز شرکت آسمان از مبداء تهران مجبور به بازگشت به فرودگاه مهرآباد شد ضمن اینکه پرواز گرگان – تهران هم با تاخیر مواجه و احتمال لغو آن وجود دارد.
مدیرکل فرودگاههای گلستان با بیان اینکه از ابتدای سیل شمال کشور تاکنون افزون بر هزار سورتی پرواز امداد و نجات برای کمک به سیل زدگان استان در فرودگاه گرگان صورت گرفت؛ احتمال استفاده از فرودگاه کلاله به عنوان جایگزین گرگان در شرایط خاص روزهای آینده را رد نکرد.
به گزارش ایرنا؛ گلستان دو فرودگاه شامل گرگان در غرب استان و کلاله در شرق گلستان دارد.
هواشناسی پیش بینی کرده است با تقویت سامانه سرد بارشی از شنبه آینده در استان گلستان احتمال جاری شدن مجدد سیل و بروز مشکلاتی در سطح منطقه وجود دارد.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایرنا