حل مشکلات سیل خوزستان نیازمند مشارکت عموم ملت است/تقدیر از خدمات سپاه، ارتش و دولت
حل مشکلات سیل خوزستان نیازمند مشارکت عموم ملت است/تقدیر از خدمات سپاه، ارتش و دولت
یکی از مراجع تقلید با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر مشارکت آحاد مردم برای حل مشکلات پیش آمده در نتیجه سیل به ویژه در استان خوزستان اعلام کرد: مشکلات سیل اخیر در همه نقاط کشور از جمله خوزستان بدون همکاری عموم مردم و حتی ایرانیانی که در خارج زندگی می‌کنند میسر نیست.

به گزارش ناب خبر به نقل از فارس، در بیانیه صادر شده از سوی آیت الله مکارم شیرازی آمده است: استان خوزستان از بهترین استان‌های کشور و مردم آن از بهترین هموطنان ما هستند آنها بسیار خونگرم و مهربان و مجاهدند و شهیدان فراوانی که در جنگ تحمیلی نثار کشور و نظام کردند بهترین دلیل بر علاقه آنها به نظام و کشور است.

در این بیانیه آمده است: به همین دلیل سیل اخیر که مشکلات فراوانی برای این عزیزان فراهم ساخته برای ما بسیار دردناک است. بارها گفته ایم حل مشکلات سیل اخیر در همه نقاط کشور از جمله خوزستان بدون همکاری عموم مردم و حتی ایرانیانی که در خارج زندگی می‌کنند میسر نیست، هرچند خدمات دولت و سپاه و ارتش جمهوری اسلامی و سایر نهادها بسیار با ارزش بوده است.

در بیانیه این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: اینجانب ضمن کمک ناچیزی در دو مرحله 350 میلیون تومان از طریق هلال احمر و کمیته امداد به این برنامه کمک کردم و اکنون تصمیم بر این شد جمعی از فضلای جوان حوزه (در مرحله اول حدود ۵۰ نفر) که در مؤسسة دار الاعلام لمذهب اهل البیت (ع) همکاری دارند با امکاناتی به خوزستان بفرستیم تا به یاری هموطنان خوزستانی خود بشتابند و مخصوصا به مسائل فرهنگی آنها نیز اهمیت فراوان بدهند و تا آنجا که در توان دارند در این راه بکوشند و از آلام مردم عزیز خوزستان بکاهند.

در پایان این بیانیه آمده است: توفیق همگان را در خدمت رسانی به همه سیل زدگان از خداوند متعال مؤکدا تقاضا دارم.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس