سدهای کرخه و دز اندیمشک در شرایط پایدار
سدهای کرخه و دز اندیمشک در شرایط پایدار
سدهای کرخه و دز اندیمشک در شرایط پایدار مشغول فعالیت هستند.

به گزارش ناب خبر،مرکز خوزستان ، مدیر عامل سد و نیروگاه کرخه اندیمشک گفت : امروز میزان ورودی سد کرخه به بیش از یک هزار و 222 و خروجی آن به بیش از یک هزار و 577 متر مکعب بر ثانیه رسید. سدهای کرخه و دز اندیمشک در شرایط پایدار
محمد رضا یزدانی پور افزود : حجم مخزن سد کرخه امروز به بیش از پنج هزار و 934 متر مکعب و تراز سد به 223 متر و 88 سانتی متر رسید.
مدیر عامل سد و نیروگاه دز اندیمشک هم گفت : امروز میزان ورودی به سد دز به بیش از یک هزار و 197 و خروجی آن به بیش از یک هزار و 361 متر مکعب بر ثانیه رسید.
سعید رئوفی نسب افزود : ارتفاع سد دز نیز به 347 متر و 48 سانتی متر رسید.
سرپرست فرمانداری اهواز هم گفت : پیش بینی می شود تا امروز بخشی از جاده ساحلی اهواز بازگشایی شود.
جمال عالمی نیسی افزود : اگر بررسی ها تا امشب انجام شود محور خیابان موحدین شرقی تا پمپ بنزین جنب پل سوم بازگشایی شود. احتمال بازگشایی بخشی از جاده ساحلی اهواز
وی با بیان اینکه با تقویت سیل بندها خطر سیلاب در منطقه گلبهار و گلدشت نیز برطرف شده است افزود : با ایجاد و استحکام بخشی سیل بندها سیلاب اهواز را تهدید نمی کند.
فروکش یک و نیم متری رودخانه کرخه در شهرستان حمیدیه
سرپرست فرمانداری حمیدیه نیز گفت : یک و نیم متر از رودخانه کرخه در این شهرستان فروکش کرد.
شاهین هاشمی افزود : به علت وجود آب در مناطق مختلف این شهرستان هنوز امکان بررسی دقیق خسارت ها فراهم نشده است.
فرماندار شوش گفت : هفت روستای این شهرستان زیر آب هستند.
عدنان غزی افزود : همچنین 25 روستا این شهرستان نیز در محاصره سیل و آب قرار دارند.
وی ادامه داد : مقداری از آب در این شهرستان فروکش و کاهش پیدا کرده است و خدمت رسانی به مناطق سیل زده ادامه دارد.
رئیس پلیس راه خوزستان هم با بیان اینکه به جز محور اهواز -شوش که بر اثر وقوع سیل و آبگرفتگی بسته شده است گفت : سایر محورهای استان خوزستان باز و تردد در آنها جاری است .
سرهنگ رضا دولتشاهی محور اهواز-ملاثانی -شوشتر-دزفول-اندیمشک و بالعکس را به عنوان محور جایگزین اهواز -شوش می باشد .به جزمحور اصلی اهواز شوش سایر محورهای استان باز و تردد در آنها جاری است
وی با تاکید بر اینکه تردد در جاده اهواز به آبادان با رعایت سرعت مطمئنه برای خودروها بلامانع است، اظهارداشت: در کیلومتر 40 هر دو سمت جاده اهواز- آبادان دچار آبگرفتگی شده است و از روز گذشته عوامل راهداری و تیم های پلیس راه در این منطقه مستقر شده اند.
فرماندار شادگان هم گفت : برای مقابله با سیلاب در این شهرستان نیاز فوری به ماشین آلات و تجیهزات است.
سعید حاجیان افزود : سیلاب از طریق کانال بحره به سمت تالاب شادگان در حال انتقال می باشد و برای تقویت و احداث سیل بندها نیاز به تجهیزات می باشد.
وی ادامه داد : همچنین برای باز کردن دریچه های ورودی آب از آبادان به سمت تالاب شادگان و انحراف آب کارون در منطقه علم آباد نیاز است تجهیزات بیشتری به سمت شهرستان منتقل شود.
فرماندار شادگان اظهارداشت : تاکنون دستور تخلیه سه روستای بخش مرکزی نیز صادر و روستای
ابوالشلوگ نیز تخلیه شده است.

  • نویسنده : ناب خبر