افتتاح 14 مرکز بهداشت در منطقه غوطه شرقیه در سوریه
افتتاح 14 مرکز بهداشت در منطقه غوطه شرقیه در سوریه
14 مرکز درمانی و بهداشتی در منطقه غوطه شرقیه در نزدیک دمشق پایتخت سوریه پس از بازسازی در طول یکسال گذشته به بهره برداری رسید.

به گزارش ناب خبر،به نقل از اعلام روز دوشنبه خبرگزاری سوریه (سانا)، این مراکز در جریان درگیری های ارتش سوریه با تروریست های مستقر در این مناطق در سال گذشته تخریب شده بود.
با بازسازی و راه اندازی این مراکز و استقرار پرسنل موردنیاز آنها مردم این منطقه از این پس می توانند از خدمات آنها بهره مند شوند.
دکتر یاسین نعنوس مدیر بهداشت استان ریف دمشق در ارتباط با راه اندازی مراکز درمانی و بهداشتی در غوطه شرقیه گفت که بلا فاصله پس از آزادسازی این منطقه از لوث تروریست ها تصمیم گرفته شد تا با تامین نیازها و پرسنل این مراکز فعالیت های خود را آغاز کنند.
وی ادامه داد: در یک سال گذشته با اقدامات انجام شده و تامین تمام نیازهای این مراکز اکنون امکان بهره برداری از آنها وجود دارد و مردم این مناطق می توانند از خدمات مراکز درمانی و بهداشتی استفاده کنند.
قرار است بازسازی دو بیمارستان الملیحه و کفربطنا نیز در استان ریف دمشق تا آخر سال جاری تکمیل و بهره برداری از آنها نیز شروع شود.
تروریست ها در جریان 9 سال فعالیت های ویرانگر خود در مناطق مختلف سوریه تقریبا همه مراکز دولتی و عمومی از جمله بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی را منهدم کردند.

  • نویسنده : ناب خبر