سدهای استان از نظر ایمنی و پایداری هیچ مشکلی ندارند
سدهای استان از نظر ایمنی و پایداری هیچ مشکلی ندارند
معاون توسعه و بهره برداری سدهای سازمان آب و برق خوزستان گفت: سدهای خوزستان از نظر ایمنی و پایداری هیچ مشکلی ندارند.

به گزارش ناب خبر، نورالدین بازگیر گفت: در سدهای استان هیچ مشکلی در پایداری و ایمنی نداریم ،از مردم می‌خواهیم به شایعات توجه نکنند و اخبار و اطلاعات صحیح را از صدا و سیما و سایت‌های رسمی کسب کنند.
وی افزود: در حال حاضر ورودی سد دز 862 متر مکعب بر ثانیه و خروجی یک هزار و 186 متر مکعب بر ثانیه ،ورودی سد کرخه نیز یک هزار و 293 مترمکعب بر ثانیه و خروجی آن یک هزار و 507 متر مکعب بر ثانیه است .
معاون توسعه و بهره برداری سدهای سازمان آب و برق خوزستان همچنین گفت: ورودی سد گتوند 721 متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن یک هزار و 604 متر مکعب بر ثانیه است.
وی در خصوص بالا آمدن سطح آب کارون در روزهای اخیر گفت: به ما اعلام شده است که بارندگی‌هایی را خواهیم داشت، اغلب سدهای ما یا ظرفیتشان پر شده یا در جال پر شدن است و به همین دلیل ما باید هم پایین دست و هم بالا دست را مدیریت کنیم ما تا حدی که بتوانیم شرایط را کنترل کنیم، ظرفیت خالی داریم.
بازگیر با بیان اینکه در سطح اهواز دبی رودخانه یک دبی کنترل شده است،افزود: دبی کارون 3 هزار و 165متر مکعب بر ثانیه است،همه تلاش ما این است که این دبی بیشتر نشود مگر اینکه سیلاب‌های خاصی داشته باشیم که مجبور شویم خروجی‌ها را افزایش دهیم که تا الان هیچ برنامه‌ای برای افزایش خروجی‌ها از کرخه، دز و گتوند نداریم.

  • نویسنده : ناب خبر