نشست مدیریت بحران خوزستان با حضور رئیس قوه قضائیه
نشست مدیریت بحران خوزستان با حضور رئیس قوه قضائیه
نشست مدیریت بحران استان خوزستان امشب با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در استانداری خوزستان برگزار شد.

به گزارش ناب خبر، رئیس قوه قضائیه در این نشست گفت: توفیقی است که در آستانه ولادت حضرت مهدی(عج) در خدمت مردم خونگرم و تلاشگر استان خوزستان باشیم.

وی ادامه داد: اگر چه سیل تلخی هایی به همراه داشت و خساراتی به زندگی و کسب و کار مردم زد اما حضور گروههای جهادی، بسیجیان مخلص، سپاهیان، ارتشیان و مسئولان یک جلوه مثال زدنی از همراهی و همدلی همگانی از مشکل گشایی از کار مردم را به نمایش گذاشت.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی عنوان کرد: این همراهی بسیار ارزشمند بود در کنار ارشادات مقام معظم رهبری که از همان آغاز حادثه پیگیر کار بودند و دستورات و راهنمایی های لازم را صادر کردند.

وی با تاکید بر تسریع در روند جبران خسارتهای سیل، تصریح کرد: در حوزه امداد و نجات کارهای بسیار خوبی انجام شد اما بحث دیگر جبران خسارتها و عادی شدن زندگی مردم است که این موضوع در جلسه سران قوا مطرح شد و اینکه باید سابقه سال 95 که خسارات سیل دیر پرداخت شد تکرار نشود و هر چند جبران همه خسارتها ممکن نیست باید خسارتهایی که مردم دیده اند تا جایی که ممکن است با سرعت انجام شود و همه مسئولان در این زمینه هم نظر هستند و انشاالله دغدغه ای برای مردم سیل زده وجود نداشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی خاطر نشان کرد: مساله دیگر که بعد از امداد رسانی باید مد نظر قرار گیرد اینست که آیا این سیل قابل پیش بینی و پیشگیری بود یا خیر؟ و باید در این زمینه یک بازنگری انجام شود که آیا می شد با پیش بینی های هواشناسی یا لایروبی رودخانه ها از حجم این خسارتها جلوگیری کرد یا همین اقداماتی که انجام شد کافی بود؟

وی ادامه داد: این حوادث مثل زلزله کرمانشاه، سیل خوزستان در سال 95 و سیل امسال در چند استان باید ما را به این نکته برساند که بیشتر بر بحث پدافند غیر عامل و پیشگیری از خسارات ناشی از این حوادث، اقدامات لازم را انجام دهیم.

رئیس دستگاه قوا با اشاره به ظرفیتهای مهم خوزستان مثل رودخانه های بسیار بزرگ، تالابها، دریا و ساحل که همه در یک استان جمع شده اند، افزود: باید نگاه ما به خوزستان کاملا راهبردی باشد و در حوزه برنامه سازی و برنامه ریزی باید این نگاه صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه سرعت عمل مسئولان در اینگونه حوادث بسیار مهم است، تصریح کرد: اینکه در استان خوزستان تلفات جانی نداشتیم باید به درگاه خدا شکرگزار باشیم و باید خسارتهای مالی انشاالله با صبر و بردباری مردم مجاهد و مقاوم خوزستان به سرعت پرداخت شود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی عنوان کرد: حوادث سیل اخیر یک پیام برای مرم ما دارد و آن اینکه ما همه در مشکلات کنار هم هستیم و یک پیام هم برای دشمن دارد و آن اینکه ما همه از ارتش و سپاه مقتدر گرفته تا مسئولان در کنار مردم مشکلات کشور را برطرف می کنیم و این تصور دشمن که اگر جلوی کمکهای بین المللی را بگیرد ما نخواهیم توانست مشکلات را حل کنیم تصوری باطل است و ما هیچ نیازی به کمک دشمنان نداریم.

حجت الاسلام و المسلمین و سردار قاسم سلیمانی امروز برای سرکشی و دیدار با مردم سیل‌زده به خوزستان سفر کردند. دیدار با سران عشایر، اقوام و طوایف عرب، بختیاری و لر استان خوزستان، دیدار با خانواده معظم شهدا، دیدار با اعضای شورای قضایی و قضات از دیگر برنامه های سفر حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به استان بود.

  • نویسنده : ناب خبر