ایران می تواند بازار نفتی‌اش را حفظ ‌کند
ایران می تواند بازار نفتی‌اش را حفظ ‌کند
عضو کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: ایران بازار نفت خود را دارد و می‌تواند بخشی از بازار گذشته‌اش را حفظ کند.

به گزارش ناب خبر،ایالات متحده به تازگی از لغو معافیت خریداران نفت ایران خبر داده که با واکنش‌های متعدد کشورهای مختلف و مسئولان رو‌به‌رو شد.
«حمیدرضا صالحی»، عضو کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران در این زمینه به ایرنا گفت: یکی از عمده‌ترین تاثیرات این تصمیم متوجه صادرات نفت ایران است که نوسانات قیمت نفت در چند روز اخیر هم کاملا نمایانگر این موضوع است.
صالحی ادامه داد: با وجود اینکه دیگر کشورهای عضو اوپک اعلام کردند تولید نفتشان را افزایش می‌دهند، مشاهده کردیم که با اعلام لغو معافیت‌های آمریکا، قیمت نفت بالا رفت و روی بازار اثر گذاشت.
وی معتقد است: اگرچه آمریکا قادر به صفر کردن صادرات نفت ایران نیست، اما با خارج شدن ایران از این بازار قیمت نفت قطعا افزایش خواهد داشت.
عضو کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران افزود: در هر صورت باید پذیرفت تحریم‌ها آثار خودش را دارد؛ بنابراین باید تلاش کنیم با هزینه و خسارت کمتری وضعیت فعلی را که موقتی هم هست، مدیریت کنیم.
صالحی با بیان اینکه ایران از گذشته مدیریت سنتی خود را داشته و می‌تواند آن را ادامه دهد، گفت: تلاش ما در بخش خصوصی این است که خلاهای صادرات را پر کنیم.
به گزارش ایرنا، دور دوم تحریم‌های آمریکا از 14 آبان اجرایی شد که عمدتا صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، کشتیرانی، و نظام بانکی ایران را هدف گرفت. با این حال ایالات متحده به هشت کشور عمده خریدار نفت خام از ایران برای یک دوره موقت 180 روزه معافیت تحریمی داد تا این زمان بتوانند نفت ایران را جایگزین کنند.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایرنا