تحریم های نفتی هیچ خللی در ایستادگی ملت بوجود نخواهد آورد
تحریم های نفتی هیچ خللی در ایستادگی ملت بوجود نخواهد آورد
رئیس قوه قضاییه گفت: یقین داریم مساله تحریم از جمله تحریم های نفتی هیچ گونه اثری نخواهد داشت، البته ممکن است زحمت را زیاد کند اما به هیچ عنوان در ایستادگی ملت بزرگ ایران خللی ایجاد نخواهد کرد.

به گزارش ناب خبر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در حاشیه بیست وسومین نشست سراسری فرماندهان، روسا و مدیران ناجا در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که قوه قضاییه برای دفاع از حقوق حقه مردم که توسط آمریکا و همپیمانانش در منطقه نقض شده چه برنامه هایی دارد، اظهار داشت:
امروز برای مردم منطقه روشن شده است که آمریکا دوست آنها نیست و حضور نیروهای آمریکایی در منطقه جز ناامنی فایده ای ندارد.
رئیس دستگاه قضا افزود: امروز مردم می دانند حکومت های دست نشانده ای مانند حکومت آل سعود و برخی دیگر از حکومتهای منطقه در دل مردم جایی ندارند و برای مردم منطقه روشن شده اقدامات آل سعود و برخی حکومت های دیگر تداوم جریان راهبردی نظام استکباری است.
رئیسی با بیان اینکه مردم نسبت به این حکومت ها بسیار بدبین هستند ادامه داد: آنچه مسلم است اینکه بدانیم نه حکومت آل سعود با کشتار ظالمانه ای که در کشور خود راه انداخته می تواند حق مردم را از بین ببرد و نه آمریکایی ها و تهدیدهایشان می تواند بر مردم چیره شود.
وی تاکید کرد: جبهه انقلاب اسلامی در همه منطقه دست تفوق و برتری را دارد و این برای همه قابل مشاهده و رصد است و همچنین جریان استکبار و بسیاری از اقداماتی که انجام می دهد از سر استیصال است.
رئیسی افزود: امروز مردم یمن با ایستادگی خود حقیقتا دشمن را مستاصل کرده اند و سایر مردم منطقه با ایستادگی هایی که از خود نشان دادند قوای استکبار را به استیصال کشاندند.
رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: اعتقاد و باور ما در این است که بر همین مواضعی که امروز جمهوری اسلامی ایران دارد باید پافشاری کنیم و ایستادگی در مقابل دشمن حرف اصلی ماست و یقین داریم مساله تحریم از جمله تحریم های نفتی هیچ گونه اثری نخواهد داشت، البته ممکن است زحمت را زیاد کند اما به هیچ عنوان در ایستادگی ملت بزرگ ایران هیچ خللی نمی تواند ایجاد کند و هر موقع دشمن به ما بیشتر هجوم آورده مردم انقلاب اسلامی ایران متحدتر شدند.
رئیسی تصریح کرد: در این قضیه (تحریمها) نیز جریان استکبار حتما بداند ملت بزرگ ایران با ایستادگی آنها را پشیمان خواهد کرد.
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه دستگاه قضایی تا چه میزان بر جوانگرایی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته، استوار است، گفت: اکثر قضات ما در دستگاه قضایی از نیروهای جوان هستند و تلاش داریم این نکته محوری که رهبری مورد تاکید قرار دادند، حتما مورد توجه قرار گیرد.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایرنا