تبدیل تهدیدها به فرصت راهکار مقابله با دشمن است
تبدیل تهدیدها به فرصت راهکار مقابله با دشمن است
رئیس قوه قضاییه گفت: راهکار اصلی برای مقابله با دشمن تبدیل تهدیدها به فرصت هاست و راه، راه مقاومت، ایستادگی و پیشرفت است.

به گزارش ناب خبر،آیت الله ابراهیم رییسی چهارشنبه شب در جلسه شورای اداری سیستان‌و بلوچستان اظهار کرد: در زمینه مشکلات افراد فاقد شناسنامه که در این جلسه مطرح شد نیز نظاماتی هست که باید هم از طریق دولت و هم از طریق قوه قضائیه پیگیری شود و آن دسته از اتباع بیگانه که دارای کارت هستند نیز مشکلاتشان باید مرتفع شود.

وی با اشاره اثرات زیانبار قاچاق برای کشور گفت: کسی که به تولید کشور خنجر میزند به نفع هیچ بخشی از اقتصاد کشور کار نمی کند مسئله ما در بحث قاچاق شبکه های وسیع قاچاق کالا است که باید دقیق با ان ها مبارزه شود زیراکالای تولید شده داخل باید مورد استفاده قرار گیرد نه اینکه کالای خارجی به صورت قاچاق وارد شود
رئیسی در زمینه مبارزه با پدیده زمین خواری نیز گفت: زمین خواری نباید با اقداماتی که در یک روستا انجام می شود ان هم برای حفظ روستا اشتباه گرفته شود زمانی هست که ماندگاری مردم در روستا ارزش دارد که باید در این زمینه نوع نگاه متفاوت باشد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه وقتی از رونق تولید حرف می زنیم یعنی هیچ کارگاه و کارخانه ای نباید به تعطیلی منجر شود گفت: درخصوصی سازی درست است که دولت باید متصدی نباشد اما باید ناظر باشد و توانمند سازی بخش خصوصی نیز جز وظایف است.

وی تصریح کرد: تنها راه برای رفع مشکلات اقتصادی این است نقدینگی هم در تورم و هم در رکود هدایت شود و واقعا افراد مولد بروند از بانک ها وام و تسهیلات بگیرند و توانمندی کسی که درخواست تسهیلات میکند بررسی شود.

رئیسی در زمینه اطاله دادرس نیز گفت: اطاله دادرسی علل درون سازمانی و برون سازمانی دارد پیگیری خواهیم کرد رفع اطاله دادرسی حتما صورت پذیرد.

وی بیان کرد: ضرورت پیش بینی پیشگیری و برخورد و اقدام مناسب از مهمترین کارهاست که امری ضروری است و باید انجام شود.

رئیس قوه قضاییه در ادامه از اقدام مسوولان سیستان و بلوچستان برای، مهار سیلاب در سیستان قدر دانی کرد و گفت: نباید حادثه سیل را تمام شده فرض کنیم بلکه باید آسیب شناسی و از برکات آب و خاک، فضا و هوا استفاده کنیم تا مشکلات مربوط به آن را هم نداشته باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه سیستان و بلوچستان برای سرمایه گذاری و کار آفرینی زمینه دارد گفت:
موانع باید برای ایجاد سرمایه گذاری و حمایت از کارآفرینی برداشته شود.

رئیسی همچنین با اشاره به نقش بزرگان و ریش سفیدان در حل و فصل اختلافات نیز گفت: موضوع میانجی گری و داوری را حتما رونق خواهیم داد زیرا ما به دنبال کاهش حجم ورودی پرونده به دستگاه قضایی هستیم که بزرگان طوایف و ریش سفیدان نقش مهمی در حل و فصل دعاوی دارند.

وی گفت: در زمینه بازارچه های مرزی نیز باید راه های معیشت را به طریق قانونی فراهم کنیم تا مرتکب جرم نشوند و با پدیده قاچاق سوخت در سطح کلان مقابله کنیم.

رییس قوه قضاییه بیان کرد: باید با تلاش مضاعف هر کدام در حوزه مدیریتی خود، دشمن را پشیمان کنیم زیرا دشمن تلاش دارد برای ما و به ویژه صادرات نفت ما مشکل ایجاد کند.

وی ادامه داد: راهکار اصلی برای مقابله با دشمن تبدیل تهدیدها به فرصت هاست و راه، راه مقاومت، ایستادگی و پیشرفت است و همه می دانیم که مردم همیشه در صحنه هستندو مدیران نیز باید در این زمینه تلاش کنند.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس