محکومیت بمباران غزه از سوی شخصیت های لبنانی و احزاب
محکومیت بمباران غزه از سوی شخصیت های لبنانی و احزاب
برخی از شخصیت های لبنانی و گروه ها با صدور بیانیه جنایات و اقدامات نظامی رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع غزه را محکوم کردند.

به گزارش ناب خبر،به نقل از اعلام دوشنبه شب خبرگزاری ملی لبنان (NNA)، این شخصیت ها و گروه ها همچنین از سکوت مجامع بین المللی در قبال این جنایات انتقاد کردند.
تجمع علمای مسلمین سکوت سازمان ملل در رابطه با جنایات اسرائیل علیه مردم غزه را یک اعلام همبستگی مشکوک خواند و افزود: در چند روز گذشته گروه های مقاومت در فلسطین با ایستادگی خود ثابت کردند که برای مبارزه با دشمن صهیونیستی از همه نظر آمادگی کامل دارند.
تجمع علمای مسلمین خاطر نشان کردند که گلوله باران دیوانه وار و هیستریک رژیم صهیونیستی علیه مردم نوار غزه بدون چراغ سبز ایالات متحده آمریکا ممکن نبود و این کشور شریک کامل در جنایات صهیونیستی است.
این تجمع درخواست آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل برای تحویل سلاح از سوی حزب الله و سکوت در برابر جنایت های رژیم صهیونیستی در ارتباط با غزه را نشان دهنده همدستی و تطابق کاملا مشکوک این سازمان با آمریکا و رژیم صهیونیستی خواند.
تجمع علمای مسلمین با یادآوری مسوولیت کشورهای عرب در ارتباط با غزه خاطر نشان کرد، اگر این کشورها احساس مسوولیت می کردند رژیم صهیونیستی قادر به اعمال جنایات خود در غزه نبود.
تجمع مزبور در پایان با ادای احترام به مقاومت در فلسطین تاکید کرد: مقاومت در روزهای اخیر شجاعت، توانایی و برخورداری از فناوری های پیشرفته و بالا را با وجود محاصره اعمال شده علیه آنها در غزه نشان داد و این به معنی آن است که آنها محاصره را به یک فرصت بر تکیه بر خود و پیروزی تبدیل کرده اند.

** تاکید بر وحدت بیشتر گروه های فلسطینی
اتحادیه ملی کارگران و مستخدمین در لبنان نیز در بیانیه خود در ارتباط با تحولات غزه گروه های فلسطینی را به اتحاد بیشتر و رویارویی با هدف خنثی کردن معامله قرن آمریکا و شکست تجاوزهای رژیم صهیونیستی دعوت کرد.
اتحاد مزبور تجاوز وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را محکوم و بر همبستگی و ایستادن در کنار مردم فلسطین در غزه تاکید کرد.
اتحادیه کارگران و مستخدمین در لبنان در پایان خواستار اقدام جامعه بین الملل و اعمال فشار بر دشمن صهیونیستی برای جلوگیری از تجاوزات وحشیانه و ارائه کمک های انساندوستانه به مردم غزه شد و بازگشت آوارگان به میهن خود و تشکیل دولت مستقل را حق آنان دانست.

** مقاومت تنها گزینه در برابر رژیم صهیونیستی است
دفتر حزب بعث عربی و سوسیالیستی در لبنان هم در بیانیه ای با اشاره به هدف قرار گرفتن کودکان و زنان در غزه خاطر نشان کرد: ما بشدت تجاوزات وحشیانه صهیونیست را در نوار غزه در سایه سکوت محض مجامع بین المللی و عربی محکوم می کنیم .
این حزب خاطر نشان کرد: تنها گزینه برای جلوگیری از اجرای معامله قرن و لغو آن مقاومت است زیرا آنچه را که با زور گرفته شده باید با نیروی دوباره باز پس گرفت.
دفتر حزب بعث عربی و سوسیالیستی در لبنان در ادامه خاطر نشان کرد: در مقطع کنونی آنچه بیش از همه اهمیت دارد سرعت بخشیدن به وحدت بیش از پیش گروه های فلسطینی و مردم فلسطین است که قطب نمای اصلی برای رسیدن به پیروزی به شمار می رود.
این حزب خاطر نشان کرد: ما ضمن اعلام حمایت از مقاومت فلسطین در برابر جنایت های جنگی رژیم صهیونیستی از طرف های مختلف می خواهیم تا ضمن حمایت از مقاومت فلسطین و مردم آن در این راه ثابت قدم بمانند.
دور جدید درگیری بین گروه های مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی از عصر جمعه با حمله بالگردهای نظامی این رژیم به یک اردوگاه در غزه آغاز شد.
در جریان این حملات و براساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین، تاکنون 31 فلسطینی به شهادت رسیده و 175 نفر نیز زخمی شده اند.
درهمین حال، منابع رسانه ای فلسطینی بامداد امروز اعلام کردند که رژیم صهیونیستی تحت فشار افکار عمومی جهانی و میانجیگری مصر ناگزیر به آتش بس تن داده است.

  • نویسنده : ناب خبر