آمریکا در خصوص تردد در نزدیکی بندر فجیره هشدار داد
آمریکا در خصوص تردد در نزدیکی بندر فجیره هشدار داد
پس از حادثه روز گذشته برای چهار کشتی در بندر فجیره در دریای عمان، آمریکا به کشتی‌ها در خصوص تردد در این بندر هشدار داد.

به گزارش ناب خبر، بعد از حادثه روز گذشته برای چند کشتی در دریای عمان، آمریکا در خصوص امنیت تردد دریایی در این منطقه هشدار داد.

به نوشته خبرگزاری  آسوشیتدپرس،اداره امور دریایی آمریکا اوایل امروز (دوشنبه) به کشتیران‌ها در خصوص تردد در دریای عمان هشدار داد و از آنها خواست تا به هنگام عبور از بندر فجیره ، نهایت احتیاط را به کار گیرند.

وزارت خارجه امارات شامگاه یکشنبه با صدور بیانیه‌ای گفت که چهار فروند کشتی تجاری در نزدیکی آب‌های سرزمینی امارات هدف عملیات مخرب قرار گرفته‌اند.

روز یکشنبه چندین رسانه از وقوع انفجار در بندر فجیره و آتش گرفتن دستکم ۷ نفتکش خبر دادند. مقامات امارات در ابتدا وقوع این حادثه را انکار کردند، اما پس از ساعاتی این خبر را با ادعای خرابکاری تایید کردند.

وزارت خارجه امارات تأکید کرده که این حادثه هیچ‌گونه خسارت جانی و مصدومی نداشته است.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حوادث روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت برای چند کشتی در دریای عمان را نگران کننده و تاسف بار خواند و خواهان روشن شدن ابعاد دقیق این حادثه شد.

وی با اشاره به تاثیر منفی این حوادث بر سلامت کشتیرانی و امنیت عبور و مرور دریایی نسبت به هرگونه دسیسه از سوی بدخواهان جهت برهم زدن ثبات و امنیت در منطقه هشدار داد و خواهان هوشیاری کشورهای منطقه نسبت به هرگونه ماجراجویی از سوی عوامل خارجی شد.