حادثه غیرمنتظره در منطقه به صورت خودکار واکنش دارد
حادثه غیرمنتظره در منطقه به صورت خودکار واکنش دارد
وزیر امورخارجه آلمان در مصاحبه با نشریه بیلد گفت: در حال حاضر تنش های بزرگی در منطقه وجود دارد به گونه‌ای که هر اتفاق و حادثه غیرمنتظره‌ای به صورت خودکار واکنشی به دنبال دارد.

به گزارش ناب خبر،هایکو ماس روز دوشنبه در این گفت و گو، اختلاف میان آمریکا و ایران را بسیار جدی ارزیابی و پیش بینی کرد، این تنش ها شدت می گیرد.

به گفته وزیرخارجه آلمان در چنین شرایطی باید تلاش شود مسئله جدیدی به این تنش ها افزوده نشود.

وی با بیان این که ایران و آمریکا به دنبال جنگ نیستند، یادآور شد منطقه به قدری شاهد تنش های بزرگ است که هر حادثه ای مانند حمله به خط لوله نفت عربستان، به صورت خودکار منجر به واکنش هایی می شود.

ماس تنش زدایی از وضعیت کنونی را بسیار ضروری دانست و گفت که این مسئله را روز جمعه با  سرگئی لاوروف  وزیر امورخارجه روسیه در میان گذاشته و منتظر دیدار «مایک پمپئو» وزیرامورخارجه آمریکا است.

وی همچنین در خصوص ضرب الاجل 60 روزه ایران به اروپایی ها برای عمل به تعهداتشان گفت: اگر توافق هسته ای وجود نداشته باشد، ایران به غنی سازی ادامه می دهد و دیگر نمی توان پیامدهای بعدی را متوقف کرد.

ماس پیشتر نیز در گفت و گو با برنامه یکشنبه شب تاگس شاو آلمان(Tagesschau) با اشاره به گفت وگوهایش با وزیر خارجه آمریکا گفت: مذاکرات با واشنگتن ادامه دارد و پمپئو اواخر ماه جاری میلادی دوباره به برلین سفر خواهد کرد.

سفر اعلام شده اواسط اردیبهشت ماه جاری وزیر خارجه آمریکا به آلمان به دلیل آنچه که «مسائل امنیتی بین‌المللی» گفته شد، لغو گردید.

ماس یادآور شد که در دیدار روزجمعه خود با لاوروف وزیرامورخارجه روسیه بر این نکته تاکید کرده که گفت و گو با مسئولان ایرانی از اهمیت بسیاری برخوردار است تا امکانی فراهم شود که ایران همچنان در برجام بماند.

  • نویسنده : ناب خبر