تعمیر و ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی
تعمیر و ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی
رئیس سازمان بسیج سازندگی: تعامل بین نهاد‌های انقلابی، بسیج و دولت موجب امضای تفاهمنامه ۲۰هزار واحد تعمیری و ساخت با بنیاد مسکن شد

به گزارش ناب خبر،محمد زهرایی با بیان اینکه ماموریت ذاتی سازمان بسیج سازندگی کمک به دولت در محرومیت زدایی و استفاده حداکثری از پتانسیل جوانان تحت عنوان گروه‌های جهادی است، گفت: سازمان بسیج سازندگی به ریاست سردار غیب پرور، مدل قرارگاهی را در سیل اخیر، هم تدبیر کرد و هم دستور داد که عملیاتی شد.

وی افزود: در سیل دو مرحله را داشتیم؛ مرحله اول امداد و نجات اولیه و اسکان اضطراری، جمع آوری و توزیع اقلام بود برای اینکه از خسارت شدید سیل جلوگیری شود. مرحله اول هم به سرعت و هم به قوت و هم با حضور همه نیروها، سپاه‌های استانی و ۲۲ قشر از بسیج مستضعفین، در کنار هلال احمر، دولت و مردم که استقامت کردند، رقم خورد.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور به آمار اقدامات انجام گرفته اشاره کرد و بیان داشت:دستاورد مرحله اول این شد که در قالب۵۳۸۰گروه جهادی، ۷۸ هزار نفر حضور پیدا کردند، ۱۲۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین مهندسی از سپاه‌های استانی در منطقه مستقر شد. نزدیک به ۹۰۰ تیم تخصصی و عمومی پزشکی و ۱۰ تیم دامپزشکی اعزام شدند. بیش از ۲۰ هزار خانه و بیش از ۲۴۰۰ کوچه و خیابان از گل و لای لایروبی شدند.
وی خاطر نشان شد: مرحله اول تمام شد و به ثبات نسبی رسید و در کنار خدمت رسانی که ملموس است، گروه‌های جهادی از اقشار مختلف، کار‌های فرهنگی و اجتماعی انجام دادند.
زهرایی با بیان اینکه در بازسازی وارد مرحله دوم شدیم، گفت: مرحله دوم بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل شامل طرح جهاد همبستگی ملی می‌شود. طرحی که سردار غیب پرور مطرح کرد، همبستگی در سطح ملی بین رده ها، دستگاه‌های اجرایی. یعنی تعامل بین نهاد‌های انقلابی، بسیج و دولت که به تفاهمنامه ۲۰ هزار واحد تعمیری و ساخت با بنیاد مسکن به عنوان نماینده دولت منجر شد.
وی ادامه داد: دستورالعمل اجرایی، سهمیه بندی، جغرافیای هدف و مناطق ماموریتی تطبیق شده بین دولت و سپاه اتفاق افتاد و در وضعی هستیم که سپاه‌های استانی ما مستقر شدند و احد‌های تخریب شده را با کمک بنیاد مسکن و با اولویت نیازمندان به خصوص بهزیستی و کمیته امداد مشخص می‌کنند و این واحد‌ها بعد از اینکه به سرانجام برسد در چرخه حمایتی قرار می‌گیرد. امیدواریم در حداقل زمان بتوانیم تعمیر و ساخت بخشی از این خانه‌ها را انجام دهیم.

  • نویسنده : ناب خبر