حمله نیروهای یمنی به جنوب عربستان شماری کشته برجا گذاشت
حمله نیروهای یمنی به جنوب عربستان شماری کشته برجا گذاشت
ارتش و کمیته های مردمی یمن طی دو عملیات جداگانه به مواضع نیروهای سعودی در جیزان و نجران در مرزهای شمالی این کشور با عربستان شماری کشته و زخمی شدند.

به گزارش ناب خبر از پایگاه خبری المسیره یمن، نیروهای یمنی روز چهارشنبه به مواضع نیروهای سعودی در ارتفاعات «جبل النار» واقع در جیزان عربستان حمله کردند که در نتیجه شماری از نیروهای سعودی کشته و زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، در حمله نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی به منطقه «جشع» واقع در نجران نیز شماری از نیروهای سعودی کشته و یک خودروی زرهی آنها منهدم شد.

نیروهای یمنی همچنین با دفع عملیات نیروهای سعودی در عسیر که قصد نفوذ به خاک یمن را داشتند خسارت سنگینی به آنها وارد کردند.

از سوی دیگر یگان توپخانه و موشکی ارتش سعودی نیز مناطق مسکونی واقع در شهرستان مرزی منبه واقع در استان صعده در شمال یمن را بمباران کردند.

هنوز از تلفات احتمالی این حمله گزارشی منتشر نشده است.

عربستان از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند

  • نویسنده : ناب خبر