شیروان با کاشت 300 هزار بوته گل آماده میزبانی از مسافران تابستانی شد
شیروان با کاشت 300 هزار بوته گل آماده میزبانی از مسافران تابستانی شد
معاون خدمات شهری شهرداری شیروان گفت: در راستای افزایش زیبایی و طراوت فضای شهری و آماده سازی این شهر برای میزبانی از مسافران تابستانی، 300 هزار بوته گل از نوع فصلی و دائمی در بوستان‌ها و بلوارها و مبادی ورودی و خروجی کاشته شد.

به گزارش ناب خبر،مرتضی رضوانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گل‌های کاشته شده از نوع داودی، رعنا زیبا، اطلسی، جعفری، آهار، عسلی و غیره بوده بوده که در گلخانه این شهرستان تولید شده‌اند.

وی با بیان اینکه در هفته اخیر ۱۱ هزار گل رز خریداری و در سطح شهر کاشت شد گفت: همچنین کاشت ۶۰ هزار انواع گل برای فصل پاییز از محل گلخانه شهرداری شیروان در نظر گرفته شده است.

رضوانی با اشاره به اینکه مساحت این گلخانه ۲ هزار مربع است افزود: برای ایام نوروز در این گلخانه بیش از یک میلیون انواع گل کاشت شد که هم اینک برای آبیاری گل‌ها و شاداب ماندن آبیاری آنها با تانکر انجام می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری شیروان گفت: این سازمان علاوه بر احداث پارک و توسعه فضای سبز شهری، وظیفه تعویض گل‌های شهری و حفظ مداوم زیبایی شهر را نیز بر عهده دارد که این امر را در طول فصول سال به کاشت گلهای مختلف انجام می‌دهد.

رضوانی افزود: همه ساله به منظور افزایش زیبایی شهر واحد فضای سبز شهرداری شیروان در فصول مختلف نیز اقدام به کاشت گل‌های متنوع و متناسب با آب و هوای شهر را در دستور کار خود قرار می‌دهد.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی با ۸۵ هزار نفر جمعیت ۱۰۰ هکتار فضای سبز دارد. این شهر در مسیر استان‌های شمالی به مشهد مقدس واقع است.

شیروان با کاشت 300 هزار بوته گل آماده میزبانی از مسافران تابستانی شد

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایرنا