الکترونیکی شدن نسخه‌های پزشکی ۸ شهر ستان استان
الکترونیکی شدن نسخه‌های پزشکی ۸ شهر ستان استان
مدیرکل بیمه سلامت خوزستان از اجرای طرح الکترونیکی کردن نسخه‌های پزشکی بیمه‌شدگان سلامت در هشت شهر خوزستان خبرداد .

به گزارش ناب خبر،علی خسروی با اشاره به لزوم اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی، اظهار داشت: اجرای این طرح در مراکز درمانی سبب افزایش کیفیت خدمات، آسان‌سازی پذیرش بیماران، برطرف شدن اشکالات موجود در نسخه‌نویسی و صرفه‌جویی در استفاده از منابع مالی و انسانی می‌شود.

وی افزود: در این طرح برای هر بیمه‌ شده یک پرونده الکترونیکی ایجادشده و دیگر نیازی به همراه داشتن دفترچه‌های کاغذی در هنگام مراجعه به مراکز درمانی نیست و افراد با ارائه کد ملی می‌توانند از همه خدمات بیمه‌ای استفاده کنند.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان ادامه داد: به‌زودی طرح الکترونیکی کردن نسخه‌های پزشکی بیمه‌شدگان سلامت در 8 شهر خوزستان شامل شادگان، اندیمشک، آبادان؛ ماهشهر، شوش، شوشتر، حمیدیه و ایذه اجرا می‌شود.
خسروی عنوان کرد: پیش‌ از این طرح نسخه‌ نویسی الکترونیکی به‌صورت پایلوت در شهر حمیدیه با موفقیت به اجرا درآمد که استقبال مردم را نیز به همراه داشت.
وی به دیگر مزیت‌های این طرح اشاره کرد و گفت: از دیگر مزیت‌های طرح نسخه‌ نویسی الکترونیکی می‌توان به کنترل مصرف دارو توسط افراد اشاره کرد به این شکل که اگر فردی خارج از مدت‌زمان تعیین‌ شده داروی خود را مصرف کند تا پایان دوره زمان‌بندی‌ شده قادر به دریافت دارو نیست.
مدیرکل بیمه سلامت خوزستان ادامه داد: همچنین اگر بیماری برای درمان خود به چند پزشک مراجعه کند سایر پزشکان متوجه این موضوع شده و از پذیرش یک بیمار توسط چند پزشک نیز جلوگیری می‌شود.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما