جنگنده‌های سوخو 25 روسیه به سوریه بازگشتند
جنگنده‌های سوخو 25 روسیه به سوریه بازگشتند
یک وبگاه ویژه امور نظامی با استناد به تصاویر ماهواره‌ای از بازگشت جنگنده‌های «سوخو-25» روسیه به پایگاه هوایی «حمیمیم» خبر داد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برخی منابع خبری مدعی شده‌اند که نیروی هوایی روسیه بعد از یک سال وقفه مجددا جنگنده‌های «سوخو-25اس» خود را در یک پایگاه هوایی در سوریه مستقر کرده است.

وبگاه «دیفنس بلاگ» با استناد به تصویر جدید منتشر شده از سوی شرکت اطلاعاتی اسرائیلی «ایمیج‌ست» از بازگشت این جنگنده‌ها به پایگاه هوایی «حمیمیم» در جنوب شرقی «لاذقیه» خبر داده است. این جنگنده‌ها آخرین بار در جولای (تیر) ۲۰۱۸ در پایگاه هوایی حمیمیم رویت شده بودند.

پایگاه هوایی حمیمیم همراه با پایگاه دریایی در «طرطوس» واقع در جنوب‌ غربی سوریه، یکی از دو تاسیسات نظامی اصلی ارتش روسیه در این کشور محسوب می‌شود و بنابر گزارش‌ها، ارتش روسیه سامانه‌های پیشرفته دفاع موشکی و جنگنده‌های خود را در این پایگاه هوایی مستقر کرده‌ است.

دیفنس بلاگ، بازگشت این جنگنده‌ها به حمیمیم را نشانه احتمالی تصمیم روسیه و سوریه برای آزادسازی مناطق باقی‌مانده در شمال سوریه دانسته است.

جنگنده‌های سوخو-۲۵ ویژه عملیات پشتیبانی نزدیک هوایی از نیروهای زمینی هستند و نیروی هوایی روسیه اینک حدود ۲۵۰ فروند از این جنگنده‌ها را در اختیار دارد و در حال ارتقاء ۸۰ فروند از آن‌ها به نوع «سوخو-25اس‌ام» است.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس