مشاور ارشد اقتصادی دولت اوباما خودکشی کرد
مشاور ارشد اقتصادی دولت اوباما خودکشی کرد
آلن کروگر رئیس شورای مشاوران اقتصادی دولت سابق آمریکا و از اقتصاددانان برجسته جهان خودکشی کرده و درگذشته است.

به گزارش ناب خبر،خانواده آلن کروگر  رئیس شورای مشاوران اقتصادی دولت سابق آمریکا روز دوشنبه از خودکشی این اقتصاددان شناخته‌شده آمریکایی خبر دادند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه  سی‌ان‌بی‌سی ، خانواده کروگر در بیانیه‌ای ضمن ابراز تأثر، اعلام کردند که او آخر هفته گذشته جان خود را گرفت.

این استاد اقتصاد دانشگاه پرینستون در دولت  باراک اوباما  یکی از مهمترین مشاوران اقتصادی کاخ سفید بود و پیش از حضور رسمی در دولت هم برای خروج واشنگتن از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ به اوباما مشاوره داده بود. وی در دولت  بیل کلینتون  رئیس‌جمهور اسبق آمریکا نیز به عنوان اقتصاددان ارشد وزارت کار این کشور فعالیت می‌کرد.

از کروگر به عنوان یکی از ۵۰ اقتصاددان برتر جهان یاد می‌کردند. خبر خودکشی ناگهانی او در حالی منتشر می‌شود که او هفته گذشته در دانشگاه «استنفورد» در مورد درآمد و بازار کار سخنرانی کرد.

در سال‌های گذشته چندین شخصیت مطرح آمریکایی از جمله اسکات استرنی فرمانده نظامیان آمریکایی مستقر در بحرین،رابین ویلیامز از بازیگران مشهور هالیوود، آنتونی بوردین از برجسته‌ترین مجریان شبکه سی‌ان‌ان  و  کیت اسپید  از طراحان معروف مد، دست به خودکشی زده‌اند.

بر اساس آمار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، آمار خودکشی در آمریکا از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۶ نزدیک به ۲۵ درصد افزایش یافته است. تنها در سال ۲۰۱۶، حدود ۴۵۰۰۰ آمریکا خودکشی کرده‌اند، به این معنی که از هر ۱۰۰ هزار آمریکایی، ۱۶ نفر جان خود را می‌گیرند.

دبورا استون از جمله کارشناسانی که آمار خودکشی در آمریکا را مورد بررسی قرار داده، به شبکه «بی‌بی‌سی» گفته است که مشکلات مالی و اختلافات در روابط عاطفی، مهمترین دلایل خودکشی در آمریکا هستند.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : سی‌ان‌بی‌سی