۲۲۸۱ گشت انتظامی در ایام نوروز تأمین امنیت تهران را برعهده دارند
۲۲۸۱ گشت انتظامی در ایام نوروز تأمین امنیت تهران را برعهده دارند
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: در طرح نوروزی پلیس پایتخت دو هزار و ۲۸۱ واحد گشت پلیس شامل ۴۴۳ واحد گشت خودرویی، ۸۰۰ واحد گشت زوج پیاده، ۸۴ تیم عملیاتی تجسس، ۱۵۰ واحد گشت فوریتهای ۱۱۰ و ۳۰۰ واحد گشت محله‌محور، مأموریتها را دنبال خواهند کرد.

به گزارش ناب خبر،به نقل ازباشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار حسین رحیمی صبح امروز در رزمایش نوروزی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس تهران توانسته بهترین امنیت را در مقایسه با سایر شهرهای کشور در تهران ایجاد کند، اظهار کرد: پلیس تهران بزرگ توانسته در کشف جرایم در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به رشد 12 درصدی برسد.

انهدام 1891 باند سرقت، قاچاق و موادمخدر طی سال 97 در پایتخت

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به شناسایی و انهدام هزار و 891 باند سرقت، قاچاق و موادمخدر در تهران طی سال 97، گفت: در سال جاری، 17 هزار نفر از شهروندان تهرانی به صورت روزانه به مراکز انتظامی مراجعه کردند و به 6 میلیون و 200 هزار مراجعه به مراکز انتظامی پایتخت، پاسخ داده‌ایم.

وی با اشاره به اجرای طرحهای ارتقاء امنیت “محله محور” در پایتخت، تصریح کرد: این طرحها در تمام محلات تهران بزرگ در 825 مرحله با 65 محور، اجرایی و عملیاتی شده است.

عالی‌ترین مقام انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: برخورد با اراذل، اوباش، مزاحمان نوامیس مردم و برهم‌زنندگان نظم و امنیت از دیگر برنامه‌های اجرایی پلیس در سال جاری بوده به طوری که 210 نفر از اوباش را دستگیر کردیم، اوباشی که در حوزه خود از افراد مطرح بودند.

وی یادآور شد: در سال جاری 550 قبضه سلاح توسط پلیس پایتخت کشف و ضبط شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 10 درصدی دارد.

رسیدگی به 21 هزار پرونده در پلیس فتا طی سال 97

رحیمی با اشاره به رسیدگی به 21 هزار پرونده در پلیس فتای تهران بزرگ یادآور شد: در این بخش نیز شاهد رشد 30 درصدی توقیفات در قیاس با مدت مشابه هستیم.

به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ، پلیس پایتخت از ماه‌های گذشته برای تأمین نظم و امنیت تعطیلات نوروز برنامه‌ریزی کرده و امسال با طرحهای متفاوت‌تری نسبت به سنوات گذشته در خدمت شهروندان تهرانی است.

رحیمی خاطرنشان کرد: مرحله نخست طرح نوروزی پلیس پایتخت همزمان با ماه پایانی سال آغاز شد و با پوشش انتظامی مراکز خرید به ویژه در 211 مرکز، توانستیم امنیت را در این اماکن تأمین کنیم همچنین ساماندهی دستفروشان، کتابفروشان و بساط‌گستران نیز با همکاری شهردار تهران صورت گرفت.

تجهیز 217 ایستگاه پلیس در ایام نوروز

وی با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح نوروزی پلیس پایتخت، گفت: این طرح با ساماندهی و تجهیز 217 ایستگاه پلیس آغاز شد، به طوریکه در تداوم اجرای مرحله دوم، دو هزار و 281 واحد گشت پلیس شامل 443 واحد گشت خودرویی، 800 واحد گشت زوج پیاده، 84 تیم عملیاتی تجسس، 150 واحد گشت فوریتهای 110 و 300 واحد گشت محله‌محور، مأموریتها را دنبال خواهند کرد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه 14 ایستگاه بازرسی در مبادی ورودی شهر تهران همزمان با این ایام فعال است، متذکر شد: کلانتری‌های 84 گانه پایتخت نیز همزمان با این ایام به صورت شبانه‌روز فعال هستند و تمهیدات لازم برای روز طبیعت نیز در نظر گرفته شده است.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : تسنیم