کاهش 12 ساعته خروجی سد دز برای مهار روان آب‌ها
کاهش 12 ساعته خروجی سد دز برای مهار روان آب‌ها
مدیرعامل سد و نیروگاه دز گفت: وضعیت کاملا عادی است و به خاطر مهار روان آب‌های پایین ‌دست خروجی این سد کاهش بافته است.

به گزارش ناب خبر،سعید رئوفی نسب، مدیرعامل سد و نیروگاه دز لحظاتی پیش در گفت‌وگو با  فارس در اندیمشک، اظهار کرد: با هماهنگی سازمان آب و برق خوزستان میزان خروجی آب این سد به 600 متر مکعب بر ثانیه کاهش یافت.

وی گفت: تا این لحظه جای هیچ نگرانی نیست و هیچ مشکلی وجود ندارد، وضعیت کاملا عادی است و به خاطر مهار روان آب‌های پایین ‌دست خروجی این سد کاهش بافته است.

مدیرعامل سد و نیروگاه دز افزود: خروجی این سد از ۸۰۰ متر مکعب بر ثانیه به ۶۰۰ متر مکعب بر ثانیه رسانده‌ایم که مشکلی برای پایین دست پیش نیاید.

وی بیان کرد: ورودی آب این سد در حال حاضر ۳۲۰۰ متر مکعب بر ثانیه است، و در حال مدیریت میزان آبهای ورودی و خروجی هستیم، به مدت ۱۲ ساعت خروجی را کم کرده‌ایم تا آبهای پایین‌دست تخلیه شود و مجدداً به همان ۸۰۰ متر مکعب بر ثانیه برمی‌‌گردیم.

مدیرعامل سد و نیروگاه دز گفت: تمام پرسنل آن هم به صورت ۲۴ ساعته و شبانه روزی در حال رصد و انجام وظیفه هستند و بر اساس تمهیدات سازمان آب و برق خوزستان عمل می کند.

رئوفی نسب افزود: هیچ گونه خطری مقاومت سد دز را تهدید نمی‌کند و برای رهاسازی آب تابع سیاست‌های سازمان آب و برق هستیم و به‌صورت لحظه ای با سازمان آب و برق هماهنگی داریم.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس