هیچگونه مشکل خاص و حادی در استان مرکزی وجود ندارد
هیچگونه مشکل خاص و حادی در استان مرکزی وجود ندارد
مدیرکل بحران استانداری مرکزی گفت: در حال حاضر هیچگونه مشکل خاص و حادی در استان وجود ندارد و مشکلات پیش رو قابل کنترل و مدیریت است.

به گزارش ناب خبر،حمید غیاثی در گفتگو با فارس در اراک اظهار داشت: حسب دستور استاندار مرکزی در شرایط کنونی تمام فرمانداران در حوزه استحفاظی شهرستان مربوطه به صورت آماده باش هستند و تمامی ماشین آلات سنگین همچون لودر، بیل مکانیکی و کامیون سازماندهی شده و در صورت نیاز قابلیت استفاده را دارد.
وی با بیان اینکه نشست های مدیریت بحران استان روزانه چندین بار تشکیل می شود، افزود: در حال حاضر هیچگونه مشکل حادی در استان مشاهده نشده و تنها در روستای علی آباد فراهان دو دیوار گلی تخریب و چهار راس گاو و گوساله تلفات داشتیم، ضمن اینکه سه واحد مسکونی روستایی خالی از سکنه در خنداب نیز تخریب شده است.
غیاثی تصریح کرد: خدا را شاکریم تاکنون هیچ خسارت جانی در استان شاهد نبودیم و خسارت های وارده مالی نیز جزئی بوده و سدها نیز دچار شکستگی نشده است.
مدیرکل بحران استانداری مرکزی در خصوص بندهای خاکی موجود در استان نیز بیان کرد: بندهای خاکی، سنوات گذشته توسط اداره کل منابع طبیعی و سازمان جهاد کشاورزی ساخته شده و با توجه به قدمت این بندها، چنانچه بارندگی ها افزایش یابد ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود که در این خصوص تمهیداتی نیز اندیشیده شده است.

غیاثی ادامه داد: بندهای خاکی که دارای شیر تخلیه هستند باید شیر تخلیه آنها توسط دهیاری و شوراها باز شوند و همچنین بندهای خاکی که امکان سرریز شدن دارند، مسیرها بررسی و از مسیر کانال هدایت شوند تا مشکلی در این خصوص ایجاد نشود.
وی خاطرنشان کرد: تمامی موارد به فرمانداران توصیه شده و طبق بازدیدی که از سوی منابع طبیعی صورت گرفته در حال حاضر مشکلی در استان وجود ندارد چرا که تدابیر ویژه در خصوص بروز مشکلات احتمالی اندیشیده شده است.

  • منبع خبر : فارس