مردم گمیشان در محاصره سیل
مردم گمیشان در محاصره سیل
مردم گمیشان با توجه به جاری شدن سیل و ایجاد شکاف در جاده‌های اطراف به طور کامل در محاصره سیل قرار گرفته و امکان تخلیه شهر نیز وجود ندارد.

به گزارش ناب خبر،از ساعاتی پیش شهر گمیشان در استان گلستان در محاصره کامل سیل قرار گرفته و با توجه به آبگرفتگی و سیلاب موجود در اطراف شهر و ایجاد شکاف در مسیرهای اطراف شهر برای تخلیه سریع سیلاب، در حال حاضر امکان تخلیه شهر وجود ندارد.

ساعتی پیش برخی رسانه‌ها از زبان سرپرست استانداری گلستان خبر از صدور فرمان تخلیه شهر گمیشان را منتشر کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در خصوص این خبر اظهار کرد: چنین خبری اعلام نشده اما با توجه به وضعیت سیلاب و احتمال آبگرفتگی بیشتر شهر توصیه کرده‌ایم مردم گمیشان برای پیشگیری از حوادث احتمالی به طبقات بالایی ساختمان بروند.

عبدالرضا چراغعلی تاکید کرد: مردم می‌توانند در صورت وضعیت نامناسب منازل خود با کمک هلال احمر و دیگر دستگاه‌های امدادی که در حال گشت‌زنی و امدادرسانی در سطح شهر هستند به اماکن امنی که فرمانداری گمیشان تدارک دیده منتقل شوند.

وی تاکید کرد: ما چند مسیر مختلف را برش زده‌ایم و سعی کردیم که ایمنی شهر حفظ شود اما با توجه به این باران حاکم بر استان احتمال مهال نیست که به روان آب موجود در شهر اضافه شود و مشکلاتی همانند شهر آق‌قلا را داشته باشیم.

چراغعلی با تکذیب دوباره اعلام فرمان تخلیه گمیشان گفت: با این غلظت به هیچ عنوان چیزی اعلام نشده است.

صدور فرمان تخلیه گمیشان بی‌معنی است

معاون فرماندار گمیشان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان درباره اعلام صدور فرمان تخلیه گمیشان بیان کرد: ما آبگرفتگی را در سمت جاده ناردانلی داریم و خبرها حاکی از آن است که تا چند ساعت آینده سیلاب به داخل سیمین‌شهر وارد خواهد شد.

سیدعلیرضا حسینی تاکید کرد: برای پیشگیری از وقوع مشکل برای شهروندان اعلام کردیم عزیزانی که دارای منازل در همکف یا منازل یک طبقه هستند به اماکن امنی که فرمانداری تهیه کرده منتقل شوند و عزیزانی که دارای منازل چند طبقه هستند به طبقات بالا بروند.

وی با تکذیب خبر صدور فرمان تخلیه شهر گمیشان گفت: با توجه به محاصره شدن شهر از سیلاب امکان تخلیه شهر وجود ندارد و برای خروج از شهر تنها باید از قایق استفاده کرد.

معاون فرماندار گمیشان تصریح کرد: تمامی مدارس به ویژه مدارسی که دارای طبقات بالایی است، سالن‌ها ورزشی و اماکن ویژه‌ای که در نظر گرفته شده آماده پذیرش مردم است.

حسینی گفت: هنور سیلاب شدید وارد شهر نشده و در حال حاضر اعلام این خبر دستور تخلیه شهر معنی و مفهومی ندارد.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس