تعداد قربانیان آمریکایی کرونا از تعداد تلفات ما در جنگ‌های جهانی اول و دوم و ویتنام بیشتر است
تعداد قربانیان آمریکایی کرونا از تعداد تلفات ما در جنگ‌های جهانی اول و دوم و ویتنام بیشتر است
رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به فوت بیش از ۵۲۷ هزار نفر از مردم آمریکا به دلیل ابتلا به ویروس کرونا گفت که این تعداد از مجموع آمریکایی‌هایی که در جنگ‌های جهانی اول و دوم، جنگ ویتنام و یازده سپتامبر کشته شدند، بیشتر است.

ناب خبر به نقل از رویترز، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود در کاخ سفید اعلام کرد که «تعداد قربانیان آمریکایی ویروس کرونا از مجموع آمریکایی‌هایی کشته شده در جنگ‌های جهانی اول و دوم، جنگ ویتنام و یازده سپتامبر بیشتر است».

وی که این اظهارات را در یک سخنرانی به مناسبت سالگرد تعطیل شدن کسب و کارهای این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا عنوان می‌کرد، افزود: «تاکنون بیش از ۵۲۷ هزار نفر از مردم آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند».

بایدن با اشاره به دستور دولت آمریکا برای همکاری شرکت «جاسون ‌اند جانسون» با شرکت مرک برای افزایش ظرفیت تولید واکسن‌های جدید گفت: «دولت ۱۰۰ میلیون دُز از واکسن شرکت جاسون ‌اند جانسون را خریداری کرده است».

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه از حملات ننژادپرستانه» به آمریکایی‌های آسیایی‌تبار در جریان شیوع ویروس کرونا انتقاد کرد گفت: «برادران آمریکایی آسیایی‌تبار ما با وجود اینکه در خط مقدم مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا هستند، در معرض حملات نژادپرستانه قرار دارند که این باید متوقف شود».

وی با بیان اینکه ایالات متحده تا پایان ماه مه برای همه بزرگسالان این کشور به میزان کافی واکسن کرونا وجود خواهد داشت، تصریح کرد: «مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری‌های آمریکا در تازه‌ترین آمار خود اعلام کرده است که تاکنون حدود ۱۰ درصد از جمعیت این کشور به طور کامل واکسینه شده و حدود ۱۹ درصد حداقل یک دُز واکسن دریافت کرده‌اند».

 

  • نویسنده : ناب خبر